Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Литвин пообіцяв людям, що вибори визнали недійсними "всерйоз і надолго"

Вівторок, 30 листопада 2004, 14:44
Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що жодних антиконституційних рішень в парламенті прийнято не буде, і просить людей не штурмувати ВР.

Про це він заявив, вийшовши на вулицю до учасників акції протесту проти фальсифікації виборів, які пікетують парламент.

Литвин сказав, що у Верховній Раді була і буде правда. Він підкреслив, що 27 листопада парламент прийняв єдино правильне рішення (про визнання недійсним другого туру виборів і висловлення недовіри ЦВК).

"Всерйоз і надовго, іншого не буде", - запевнив голова Верховної Ради.

Литвин сказав, що рішення, яке пропонувалось розглянути у вівторок, зокрема щодо засудження сепаратизму, буде розглядатись у середу.

На це учасники акції почали скандувати: "Сьогодні!". Але Литвин зауважив, що у вівторок на погоджувальній раді було знайдено порозуміння з усіма політичними силами щодо закриття засідання, щоб не було спекуляцій, зокрема і щодо того, що ВР прийняла, а потім відміняє свої рішення.

Литвин при цьому сказав, що Верховна Рада - чи не єдиний державний центр, що функціонує в державі.

"Все, що залежить від Верховної Ради, від мене як від голови парламенту, буде зроблено. Не буде ніяких антиконституційних рішень", - наголосив спікер.

Народний депутат Юрій Луценко подякував Володимиру Литвину за те, що він зупинив у вівторок антиконституційний заколот, що передбачав відміну всіх рішень, що ухвалила ВР в суботу, 27 листопада.

В інтерв'ю журналістам Литвин повідомив, що у вівторок о 17.00 продовжаться консультації лідерів фракцій і груп.

Після цього народний депутат від "Нашої України" Микола Томенко, виступаючи перед народом, сказав: "Ми до завтра, до 10.00, не чіпаємо парламент, ми даємо йому останній шанс". І закликав всіх піти на Майдан Незалежності.

Як повідомляв УНІАН, у вівторок о 14.00 у парламенті було оголошено перерву до 15.00 для проведення консультацій.

Це сталось після того, як депутати ухвалили за основу проект постанови "Про стабілізацію соціально-економічної та політичної ситуації в Україні та запобігання антиконституційним сепаратистським діям, що загрожують суверенітету та територіальній цілісності держави".

Серед іншого, проект постанови містить положення про призупинення дії пунктів постанови Верховної Ради від 27 листопада, зокрема, щодо визнання виборів такими, що не відповідали демократичним стандартам, а також про висловлення недовіри Центральній виборчій комісії.

Цей проект постанови, на відміну від проекту, підготовленого робочою групою парламенту, не містить пунктів про відставку уряду, генерального прокурора та притягнення до відповідальності керівників деяких облдержадміністрації, що сприяли проявам сепаратизму.

Прийняття рішення по цій постанові викликало невдоволення у фракції "Наша Україна" і БЮТ, і вони зажадали оголосити перерву для проведення консультацій.

Після цього люди, спровоковані нардепом Тягнибоком, намагалися захопити приміщення парламенту.

Читайте також:

ДЕМОНСТРАНТИ УВІРВАЛИСЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ. Литвин їх заспокоїв

ВЕРХОВНА РАДА МАЙЖЕ ПОНОВИЛА ЛЕГІТИМНІСТЬ ВИБОРІВ ЯНУКОВИЧА. ЗАВДЯКИ КОМУНІСТАМ


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: