Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Литвин дає слово, що застосування сили проти демонстрантів не буде

Вівторок, 30 листопада 2004, 16:54
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє, що поки існує парламент, сила проти мирних людей застосовуватись не буде.

Так голова парламенту відповів на запитання журналістів, чи будуть використовуватись війська у разі штурму парламенту після його виступу на площі перед Радою.

"Це питання - моє, жодних військ я не допущу до парламенту і застосування сили, допоки існує парламент, проти мирних людей не буде", сказав Литвин.

Водночас він вважає, що необхідно домовитись про "відхід на вихідні позиції", для того, щоб ВР могла прийняти ті рішення, які потрібно ухвалювати.

"Без ВР ми не завершимо виборчий процес, ви це прекрасно розумієте, тому я просив би вас до взаємної стриманості", - сказав Литвин.

Він підкреслив, що ВР буде проти категоричних дій. "Це ж український народ, це ж воювати поти українського народу. Якщо проллється хоч краплина крові, зупинити це буде неможливо. Хто буде відповідати за це?", - наголосив спікер.

Литвин висловив переконання, що сьогодні немає жодної людини, яка б взяла на себе відповідальність давати вказівки, "які межують із злочином, хоча можливість мати якесь забарвлення, чисто правове, є".

Спікер підкреслив, що з цієї ситуації потрібно виходити правовим шляхом, "іншого виходу у нас просто немає".

Він переконаний, що необхідно знайти рішення, які б заспокоїли суспільство, і ці рішення можуть бути тільки політичними.

Раніше Литвин пообіцяв, що жодного антиконституційного рішення парламентом ухвалено не буде, і ВР не буде відміняти положення постанови про визнання недійсним другого туру виборів і недовіру ЦВК.

На цей момент учасники акції протесту, які пікетували парламент, коли той намагався відмінити власну постанову від 27 листопада, практично розійшлися з-під стін парламенту, але посилена охорона ВР власними силами продовжується.

УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування