З розколом України у світі може початися нова "холодна війна"

П'ятниця, 10 грудня 2004, 13:24
Кремль розглядає події в Україні як політичну агресію Заходу в площину російських національних інтересів.

Таку думку в інтерв'ю українській службі Бі-Бі-Сі висловив російський аналітик, експерт центру Карнегі в Москві Дмитро Тренін.

"У зовнішній політиці - це, мабуть, найсерйозніша криза у стосунках Росії із Заходом не лише з часу Косова, але й з часів горбачовської перебудови", - сказав Тренін.

З точки зору внутрішньої політики, на думку російського керівництва, "українська революція є репетицією зміни режиму в самій Росії, і режим у Росії буде докладати усіх зусиль, щоб цього не сталося - можливо, навіть застосовуючи тактику превентивних політичних ударів", вважає Тренін.

Експерт зазначає, що Кремль вважає пострадянський простір "законною сферою своїх інтересів", а Україна є важливою для Росії як країна, яка "у майбутньому може сформувати єдиний з Росією економічний простір, єдиний простір безпеки і вступити в тісний зв'язок в загальнополітичній площині".

На думку Треніна, "російське керівництво вважає, що не воно почало кампанію приєднання України до Росії - воно лише "відповідало" - і то доволі слабо - на дії Заходу, який хоче кардинальним чином змінити зовнішньополітичну орієнтацію України у геополітичному просторі".

"Російське керівництво турбує те, що з Віктором Ющенком Україна може вийти з недобудованого Єдиного економічного простору й швидко приєднатися до НАТО - включно з перспективою розташування баз альянсу на її території", - додає експерт.

Відхід України на Захід зробить "почуття самотності" стрижнем російської зовнішньої політики, вважає Тренін. "Це буде країна, що знаходиться в ізоляції і проводить політику ізоляціонізму на міжнародній арені - зокрема й насамперед, у стосунках з Європою та Сполученими Штатами Америки", - каже він.

Разом з тим, експерт не виключає, що "при можливих варіантах, як-от розкол України, ситуація може призвести до виникнення нової "холодної війни" між Росією та Заходом".

"Українська правда"powered by lun.ua