Для з'ясування отруєння Ющенка радилися з ЦРУ. Підозри падають на людей Путіна?

Понеділок, 13 грудня 2004, 10:13
При встановленні речовини, якою було отруєно Віктора Ющенка, консультувалися з Центральним розвідувальним управлінням США.

Про це пише британська газета„Обзервер” з посиланням на чільного представника виборчої кампанії Ющенка.

Він сказав в інтерв'ю "Обзерверу", що отруєння, очевидно, було сплановане професіоналами, можливо, колишніми працівниками КГБ.

Він додав, що отрута називалася Т-2, або "жовтий дощ" – вона пов’язана з діоксином та була відповіддю екс-СРСР на розроблений американцями "Агент Оранж".

Водночас, пише "Обзервер", колеги Ющенка не схильні вважати, що в його отруєнні була задіяна Росія. Але вони наголошують, що Віктор Ющенко отримував погрози про можливий замах на нього ще з липня, і що в Україні вистачає людей, які не хочуть бачити його президентом.

Однак британські газети вважають, що за отруєнням Ющенка просліджується російський слід.

Як пише Бі-Бі-Сі, всі без винятку британські часописи в понеділок вміщують матеріали, присвячені справі щодо отруєння Віктора Ющенка.

Зокрема, "Дейлі Телеґраф" у розділі "Світові новини" друкує розлогий матеріал з двома фото - Віктора Ющенка у квітні цього року і на вчорашній прес-конференції у Відні.

Стаття кореспондента "Дейлі Телеґраф" Джуліюса Стросса зветься "Розпочинається полювання на тих, що отруїли Ющенка".

У підзаголовку додається - "Підозри падають на Кремль, тоді як у крові українського політика знайдено вміст діоксину, що у 1000 разів перевищує норму".

"Результати поновленого розслідування отруєння Віктора Ющенка, цілком можливо, стануть політично вибухонебезпечними, у той час як висловлюються припущення, що він став жертвою отруєння у стилі часів Холодної війни, яке здійснили співробітники українських спецслужб".

"Призначення нового Ґенерального прокурора України, який і оголосив про відновлення слідства, а також наявність кількох перебіжчиків з табору українського керівництва до табору пана Ющенка посилюють ймовірність того, що правду щодо спроби вбивства лідера опозиції таки буде зрештою оприлюднено", пише газета.

"Дейлі Телеґраф" у свою чергу додає, що саме підтвердження спроби отруєння Ющенка, напевно, збільшить його шанси на перемогу 26 грудня.

На думку часопису, саме оприлюднення інформації, що Ющенку було домішано до їжі діоксин, надзвичайно рідкісну отруту, збільшує підозри, що режим президента Кучми мав безпосередній зв'язок зі спробою отруєння провідника опозиції.

"Деякі політики в Україні вже висловлювали підозри, що до справи про замах на Віктора Ющенка можуть бути причетними російські спецслужби. Кремль, у свою чергу, надзвичайно наполегливо підтримував на українських президентських виборах провладного кандидата і опонента Віктора Ющенка - пана Януковича", - пише газета.

Президент Росії Путін двічі відвідував Україну перед проведенням президентських виборів саме для підтримки суперника пана Ющенка.

"Індепендент" друкує матеріал свого спеціального кореспондента у Києві Аскольда Крушельницького "Історія влади та отрути зараз відобразилась на обличчі українського героя".

"Нині важко повірити у те, що отрута може бути складником сучасної політики у країні, яка бажає стати членом Європейського Союзу".

"У той-таки час сіре і понівечене віспами обличчя провідника української опозиції Віктора Ющенка надає жорстокого доказу тому, якими методами оперують деякі політики у 21 сторіччі", йдеться у газеті.

"Індепендент" також додає, що дехто звинувачує Москву у спробі отруєння Віктора Ющенка саме з причин того, що Кремль реально побоюється, що пан Ющенко виведе Україну зі сфери впливу Росії:

"Саме підтвердження спроби отруєння пана Ющенка, що його було зроблено лікарями віденської клініки, яка надавала панові Ющенку допомогу, без сумнівів, знов відновить розмови про причетність Кремля до спроби усунення українського опозиційного політика зі сцени президентських виборів".

"Це підтвердження також, у свою чергу, зможе надати достовірності чуткам щодо надсилу російських підрозділів особливого призначення до Києва і потім їхнього поспішного виведення у час масових виступів протесту після проведення другого туру президентських виборів в Україні", пише газета.

"Індепендент" наводить слова депутата Верховної Ради Юрія Павленка, який висловлює підозри багатьох своїх колег щодо безпосередньої участі російських спецслужб у спробі усунути Віктора Ющенка шляхом отруєння.

Також часопис на підвердження цього посилається на представників української служби розвідки, які стверджують, що не мають у своєму арсеналі хімічних, а чи ж біологічних лабораторій, а подібні препарати, як і у часи Радянського Союзу, надходять з Москви.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!