Верховній Раді пропонують збільшити "відкріпних". У ЦВК інші пропозиції

Понеділок, 13 грудня 2004, 13:46
Центральна виборча комісія пропонує Верховній Раді внести низку змін у закон про особливості застосування закону про вибори президента в грудні 2004 року.

На засіданні в понеділок ЦВК затвердила пропозиції щодо внесення таких змін.

Зокрема, Центвиборчком вважає за необхідне змінити строки формування територіальних і дільничних виборчих комісій, скасувати норму, відповідно до якої довіреній особі кандидата в президенти має надаватися екземпляр списків виборців в окрузі.

Як відомо, закон передбачає, що тервиборчкоми повинні бути сформовані не пізніше, ніж за 8 днів до виборів, дільничні комісії - за 6 днів.

Крім того, ЦВК вважає за необхідне змінити норму, відповідно до якої виготовлення виборчих бюлетенів ведеться тільки на одному підприємстві.

Відповідно до закону, виборчі бюлетені виготовляються на Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.

Комісія також пропонує вдосконалити норму про можливості голосування за межами дільничної виборчої комісії, тобто вдома.

Закон передбачає голосування вдома тільки для інвалідів першої групи й людей, не здатних до пересуватися самостійно.

Разом з тим, уповноважений представник кандидата в президенти Віктора Ющенко в Центвиборчкомі Юрій Ключковський висловив сумнів щодо того, що ці зміни можуть бути прийняті Верховною Радою.

Як повідомлялося, у парламенті також зареєстрований законопроект (внесений депутатами Анатолієм Матвієнком й Борисом Безпалим) про внесення змін у закон про особливості застосування закону про вибори президента в грудні 2004 року, що, зокрема, передбачає скорочення строків створення виборчих комісій, можливість голосування за межами виборчих дільниць для людей, які не можуть пересуватися самостійно.

Виборчі бюлетені пропонують друкувати також на поліграфкомбінаті "Україна".

Крім того, у законопроекті пропонується дозволити друкувати бюлетені для голосування на державних поліграфічних підприємствах, а також збільшити з 0,5 % до 1% кількість відкріпних посвідчень і дозволити транспортування протоколів територіальних виборчих комісій підприємствам спецзв'язку.

"Інтерфакс-Україна", "Українська правда"

Читайте також:

Закон про вибори 26 грудня


powered by lun.ua