Ідея-фікс Чорновола: Янукович на вулиці Електриків

Понеділок, 13 грудня 2004, 17:53
Керівник виборчого штабу кандидата у президенти Віктора Януковича Тарас Чорновіл вважає, що позицію Росії в ході української виборчої кампанії не можна розцінювати як втручання у внутрішні справи України.

У той же час, підтримка президентом РФ Володимиром Путіним кандидата від української влади нанесла "певної шкоди", зазначив Чорновіл у понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я не бачу в цьому (у позиції Росії під час виборчої кампанії) втручання у внутрішні справи України. Я бачу, що Путін заявив свою підтримку якомусь кандидатові", - сказав Чорновіл. В той же час Чорновіл вважає, що "цей момент завдав певної шкоди" Януковичу.

Він також пояснив, що в штабі Януковича "не були готові до такої підтримки" з боку російського президента. "Коли таку підтримку було надано, ніхто (у штабі) не міг здійснити протидію тим же заявам Миколи Томенка (народний депутат, член фракції "Наша Україна") про те, що тепер наші хлопці будуть служити в Чечні", - підкреслив він.

Крім того, Чорновіл вважає, що Україна "повинна мати моральну подяку" Росії за те, що "коли нас увесь світ бив, і бив юридично неправильно, некоректно, коли виявлявся тиск, щоб ми йшли на порушення Конституції, законів України в тих або інших угодах, Росія, як і Китай й Індія - половина населення земної кулі - зайняла позицію нормальної моральної підтримки".

Чорновіл також сказав, що Україна й Росія - сусіди, і цю ситуацію "ніхто не змінить". "Ми максимально повинні працювати в економічній сфері", - додав він.

Чорновіл заявив, що основним акцентом роботи на період до 26 грудня, коли відбудеться переголосування другого туру президентських виборів, є штабний й організаційний момент, а також недопущення фальсифікацій, "причому не тільки фальсифікацій з боку опонента, але й фальсифікацій, які можуть бути зроблені під виглядом користі кандидатові".

Крім того, діяльність команди Януковича буде фокусуватися на формуванні місцевих штабів - "абсолютно нових, які не мають ніякого відношення до адміністративної системи й людей адміністративної системи".

На думку Чорновола, "люди адміністративної системи на Західній Україні реально працювали проти кандидата, або ж здійснювали провокації, що дозволило бути тлом для рішень, що відбулися,".

Крім того, Чорновіл відзначив, що політика щодо засобів масової інформації й поїздок буде збалансованою. Керівник виборчого штабу пояснив, що "те, що сталося в українській журналістиці - єдиний світлий момент", який він безпосередньої пов'язує "з розвалом у державі".

Разом з тим, на думку Чорновола, "ми стали, певною мірою, жертвами анархії й, можливо, перехльосту в інший бік: звільнившись від темників Банкової (адміністрація президента), журналісти лупанули не стільки по Кучмі й тих, хто робить темники, як по Януковичу".

За словами Чорновола, необхідно "прорвати інформаційну недовіру й зняти стереотип". "Як керівник штабу, я постараюся, щоб Янукович більше спілкувався з журналістами. Моя ідея-фікс: Янукович у прямому ефірі на "5-му каналі" з вулиці Електриків (за цією адресою знаходиться студія "5-го каналу)", - сказав він, зауваживши, що Янукович не проти.

Відповідаючи на запитання, чи будуть використані в цей час нові виборчі гасла, керівник виборчого штабу сказав: "Грати в нові слогани вже пізно. А перетворювати в чергову технологію я не хочу".

powered by lun.ua