БІЛОКОНЬ ЗАСТОСУЄ ВОГНЕПАЛЬНУ ЗБРОЮ, якщо на виборах будуть заворушення

Середа, 15 грудня 2004, 11:08
Для охорони порядку на переголосуванні 2-го туру виборів президента буде задіяно близько 170 тис. міліціонерів і військовослужбовців внутрішніх військ.

Про це повідомив глава департаменту громадської безпеки МВС України Олександр Савченко, відзначивши, що у випадку масових заворушень із жертвами й погромів, "міліція має право застосовувати все, аж до вогнепальної зброї".

Питання про застосування техніки, зокрема, біля Центвиборчкому, поки не вирішене, оскільки члени ЦВК просять техніку біля будинку комісії не виставляти, сказав Савченко агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.

За його словами, для охорони порядку в столицю будуть притягнуті додаткові сили з регіонів.

"Є звернення громадських організацій про те, що плануються масові виїзди (виборців) з Донецьких регіонів на Київ. Уже є попередження в Київміскадміністрації" - сказав Савченко, відзначивши, що якщо ці дані підтвердяться, патрулі в столиці будуть посилені.

У столиці України відбуватимуть службу не більше 30 тис. міліціонерів, включаючи столичну міліцію, сили з регіонів і столичний гарнізон, повідомив представник МВС.

Оцінюючи роботу міліції під час "жовтогарячої революції", Савченко сказав, що, на його думку, "міліція спрацювала відмінно", і не дозволила втягти себе в політичні розборки.

Він також нагадав про кримінальну відповідальність за блокування адміністративних будинків, відзначивши, що вулиця Банкова, де розташована президентська адміністрація, дотепер заблокована активістами кампанії "Пора".

За словами Савченка, вони вже не виконують розпорядження своїх організаторів і керівництва, і якщо так буде тривати, кримінальна відповідальність неминуча.

Глава департаменту МВС нагадав, що 26 грудня, як і у ході 1-ого й 2-ого турів виборів, посилено охоронятимуться всі адміністративні будинки.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!