Конституційний суд не буде скасовувати вибори 26 грудня, але може змінити закон

Середа, 15 грудня 2004, 11:28
До Конституційного суду не надходило жодного подання щодо питання про конституційність рішення Верховного суду, який визнав недійсними результати другого туру президентських виборів 21 листопада.

По це заявив керівник прес-служби Конституційного суду Володимир Шляпошніков.

Він нагадав, що відповідно до статті 14 закону про Конституційний суд, питання про конституційність рішень судів загальної юрисдикції не стосуються компетенції КС.

"До Конституційного суду не надходили подання щодо конституційності даного рішення Верховного суду, оскільки люди, які знають Конституцію й закони, у тому числі й закон про Конституційний суд, не будуть подавати таке подання", - підкреслив Шляпошніков.

Він також відзначив, що окремі політики в останній час мусують чутки про те, що КС нібито може якимось чином вплинути на хід підготовки й проведення повторного голосування 26 грудня, зокрема, шляхом визнання неконституційним рішення Верховного суду.

"Конституційний суд не може розглядати питання щодо конституційності будь-яких судів загальної юрисдикції, у тому числі Верховного суду", - ще раз підкреслив він.

У той же час, Шляпошніков повідомив, що 46 депутатів Ради просять КС визнати неконституційними поправки до закону про вибори президента. З його слів, таке подання надійшло в КС у вівторок, 14 грудня.

Зараз це подання знаходиться в стадії попереднього вивчення.

"Інтерфакс-Україна"

powered by lun.ua