На виборах в Україні ОБСЄ встановить особистий рекорд

П'ятниця, 17 грудня 2004, 16:12
ОБСЄ направить в Україну на час виборів безпрецедентну кількість спостерігачів - понад тисячу фахівців.

Про це йшлося в ході зустрічі заступника міністра закордонних справ України Олега Шамшура й голови місії ОБСЄ зі спостереження за ходом президентських виборів на Україні Герта Аренсона, повідомили агентству "Новости-Украина" у п'ятницю в прес-службі МЗС України.

Шамшур пообіцяв, що МЗС України й надалі надаватиме необхідну й всебічну підтримку місії ОБСЄ з метою організації повноцінного спостереження за процесом переголосування в другому турі президентських виборів 26 грудня.

Крім того, 24 грудня до Києва прибуває делегація Парламентської Асамблеї Ради Європи з 30 депутатів на чолі з Тадеушем Івінскі.

Після прибуття в Київ представники ПАРЄ планують зустрітися з обома кандидатами й головою ЦВК. У день виборів депутати будуть присутніми на виборчих дільницях як у Києві, так і в інших регіонах країни.

Ця місія - складова Місії Міжнародних спостерігачів (IEOM), яка складається з делегацій Ради Європи, парламентських Асамблей ОБСЄ й НАТО, Європарламенту й Бюро з демократичних інституцій і прав людини.

За підсумками спостереження за виборами в другому турі спостерігачі від цієї місії зробили висновок про невідповідність українських виборів європейським стандартам і демократичним нормам.

У свою чергу, голова ЦВК РФ Олександр Вешняков повідомив у п'ятницю, що в моніторингу виборів президента України, призначених на 26 грудня, візьмуть участь в якості міжнародних спостерігачів представники Центрвиборчкому Росії.

"Ми одержали запрошення до спостереження за президентськими виборами на Україні по лінії СНД, - сказав Вешняков. - Наша група формується, й очолювати її буде член ЦВК Василь Волков, котрий був на Україні під час голосування в першому й другому турах виборів".

Як відомо, місія спостерігачів від СНД визнала вибори 21 листопада в Україні чесними й прозорими.

ЦВК України вже зареєстрував понад 6 тисяч спостерігачів. За ходом виборчої кампанії й ходом голосування 21 листопада спостерігали 4,2 тисячі міжнародних експертів.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!