У вечір імовірного отруєння Сацюк годував Ющенка "стравами української кухні"

Неділя, 19 грудня 2004, 20:29
Заступник голови СБУ Володимир Сацюк спростовує свою причетність до отруєння Віктора Ющенка.

"Я вважаю це грубою неправдою, непідтвердженою брехнею", - сказав Сацюк в інтерв'ю каналу ICTV.

Як відомо, Ющенко заявив, що відчув симптоми отруєння після вечері на дачі Сацюка, у якому також брав участь голова СБУ Смєшко.

В ефірі ICTV Сацюк сказав: "З боку Віктора Андрійовича я ще не чув, що це я отруїв, а чув, що це зробила влада на вечері... Це непорядно з його боку".

Сацюк сказав, що готовий в будь-якому місці на будь-якому телеканалі "зустрітися з Віктором Андрійовичем й обговорити нюанси, відновити хронологію вечора".

"Я готовий - і бажано до виборів. Якщо історія розсудить і, дасть Бог, Віктор Андрійович стане президентом - йому буде легше з позиції президента... Я не вірю, що буде полювання на відьом. Те, що відбувається - це абсурд, і я не вірив, що таке буде в нашій країні".

В інтерв'ю Сацюк відновив свою версію хронології тих подій.

Так, Сацюк стверджує, що прохання про зустріч із головою СБУ Смєшком від імені Ющенка йому передав депутат-нашоукраїнець Давид Жванія. Сацюк сказав, що із Жванією у нього "нормальні товариські стосунки".

"Я передав це прохання голові (СБУ Смєшкові), і він сказав, що готовий зустрітися", - зазначив Сацюк.

За його словами, зустріч спочатку була призначена на 4 вересня, але "після обіду мені подзвонив Давид Важаєвич (Жванія) і сказав, що Віктор Андрійович хоче перенести зустріч". Як відомо, вона відбулася 5 вересня.

"Зустріч була призначена на дев'яту вечора, а Віктор Андрійович із Давидом Важаєвичем спізнилися хвилин на 40".

Сацюк сказав, що "ніхто спеціально не вибирав місце зустрічі". "Я не пам'ятаю, чому був обраний мій будинок... Ми зустрічалися там до цього".

Сацюк сказав, що в той день родина його була в місті, "на дачі я теж постійно не живу".

На питання про підготовку вечері він сказав: "У мене є жінка-кухар, що працює кілька років й, коли потрібно, вона готує їсти".

Також, за словами Сацюка, у нього є "керуючий" й "помічники, які накривали на стіл".

"Я приїхав першим близько дев'ятої вечора. Потім приїхав голова (СБУ Смєшко). Уже накрили в альтанці стіл, було холодно, повісили куртки на стільці. Віктора Андрійовича не було, і ми вирішили сісти з головою в альтанку, розговорилися, пили пиво, їли раків".

"За цим заняттям до нас підключився Віктор Андрійович і Давид Важаєвич", - додав Сацюк.

За його словами, Ющенко був "у гарному настрої". Він сидів поруч із Жванією з одного боку, а Сацюк зі Смєшком - з іншого.

"Ми приступили до споживання страв", - сказав Сацюк. На питання, що це було, він повідомив: "Раки з пивом, страви української кухні й, природно, трішки пили горілку".

Він не став уточнювати: "Я не буду вдаватися в меню й вважаю це несуттєвим. Це страви української кухні, які готував мій кухар на власний розсуд".

(Від УП: Як відомо, директор "Рудольфінерхауз" Міхаель Цимпфер припустив, що отрута в організм Ющенка могла потрапити із супом і сметаною або майонезом.)

Сацюк сказав, що "продукти закуповувалися кухарем або помічником з кухарем години за три до вечері".

За його словами, того вечора у нього на дачі "не було нікого з людей, яких би я не знав довгий час до того". "Це ті люди, яким я довіряю повністю і які працюють у мене в будинку".

За словами Сацюка, "всі вчотирьох ми їли одне й те ж, наливали з одних пляшок".

"Ми відпочивали й говорили про питання, які цікавили Віктора Андрійовича", - додав Сацюк.

На питання, що б він зробив інакше з урахуванням нинішніх обставин, Сацюк сказав: "Відмовився б від проведення вечері у себе вдома. Але все інше... Це була рядова товариська зустріч. Нічого несподіваного не було, ніхто не набивався (на вечерю). Я не пропонував зустрітися".

"З оточення Ющенка звучать (обвинувачення), що Віктор Андрійович прибув без охорони, ніхто не куштував їжу (перед Ющенком). А хіба хтось вимагав приїжджати з охороною або без охорони? Хотіли куштувати їжу - треба було привозити того, хто куштував!", - зазначив Сацюк.

"Українська правда"

Читайте також:

САЦЮК САМ ДОВЕДЕ, ЩО НЕ ВІН ТРУЇВ ЮЩЕНКА

Експертиза підтвердила - Ющенка отруїли. Діоксином

powered by lun.ua
Усі новини...