Ющенко переміг на дебатах 3:1?

5 переглядів
Понеділок, 20 грудня 2004, 21:46
Політолог Віктор Небоженко вважає, що в теледебатах Віктор Ющенко переміг свого опонента Віктора Януковича з рахунком 3:1.

"З чисто політтехнологічної точки зору отут 3:1 виграв, звичайно, Ющенко. Особливо в економічній частині й особливо в умінні, нарешті, чітко вставити потрібну цифру", - сказав Небоженко.

Коментуючи на "5 каналі" минулі дебати, Небоженко сказав, що Янукович, "звичайно, краще був підготовлений до перших теледебатів (15 листопада)".

Політолог також відзначив, що на відміну від минулих дебатів "оператори і вся телестудія максимально, наскільки це можливо, намагалися зробити об'єктивну картинку".

Янукович, на думку психолога Оксани Вороніної, запам'ятався переходом від позиції "я спокійний, я урівноважений, щоб не відбувалося" до більшого напору і деякої агресивності".

"Ющенко при цьому був позитивно наполегливий і послідовний протягом усіх дебатів", - сказала вона.

Як відзначив Небоженко, Ющенко запам'ятався своєї налаштованістю на наступ, спрямованістю на виборців, у тому числі сходу і півдня й особливо вразливою була заключна частина його виступу, у якій лідер "Нашої України" дав формулу регіональної політики після своєї перемоги.

Небоженко також відзначив, що ці теледебати "уже не грають такої великої ролі" (у виборі людей).

"Якщо б хтось перегравав дуже сильно, то це б принесло, ну, додатково, 200-300 тисяч голосів", - сказав політолог, однак підкреслив: "Думаю, що різких змін симпатій електорату не відбудеться".

"Еліта побачила, що вона має двох гідних супротивників, один із яких сильніше за іншого", - сказав політолог.

Він також висловив задоволення, що теледебати Ющенко-Янукович "відкрили нову демократичну традицію".

"Дай Боже, щоб це повторювалося частіше, ніж навіть вимагає законодавство України", - підсумував Небоженко.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua