Перед тим як пограти з українськими ВМС, Кузьмук проконтролював ЧФ Росії

Вівторок, 21 грудня 2004, 14:09
Міністр оборони України Олександр Кузьмук заявляє, що інформація про продаж зброї зі складів Чорноморського флоту Росії й підготовку в Севастополі спеціальних загонів є провокацією.

Про це, за повідомленням "Інтерфакс-Україна", інформує управління прес-служби міністра оборони України.

"Я уважно вислухав командуючого Чорноморським Флотом і роблю висновок, що російські моряки не роблять жодного кроку по втручанню у внутрішні справи України", - сказав Кузьмук.

"Тому заяви про продаж зброї й підготовку в Севастополі спеціальних загонів не мають під собою ніяких підстав і носять провокаційний характер", - підкреслив він у Севастополі після зустрічі з виконуючим обов'язки командуючого ЧФ РФ Олександром Татариновим.

У ході зустрічі Татаринов ще раз запевнив керівника українського оборонного відомства в тому, що заяви деяких українських парламентарів про продаж зброї зі складів Чорноморського флоту РФ не відповідають дійсності.

Він також зазначив, що на сьогодні охорона баз і складів флоту здійснюється в посиленому режимі, і це, у першу чергу, пов'язано із внутрішніми заходами, які проводяться в частинах і з'єднаннях Чорноморського Флоту.

"Ми суворо виконуємо вказівки президента Російської Федерації й дотримуємося норм міжнародного права, які виключають будь-яке втручання у внутрішні справи України", - підкреслив Татаринов.

У свою чергу, Кузьмук відзначив, що заяви деяких вітчизняних політиків не можуть не турбувати українське суспільство й Збройні Сили, зокрема. Саме тому, за його словами, починаючи свою роботу в частинах і з'єднаннях Військово-Морських Сил України, він провів зустріч із командуванням Чорноморського Флоту Росії.

Агентство "Новости-Україна"
повідомляє також, що в Севастополі очікується участь Кузьмука в оперативному зборі, що пройде під керівництвом Командуючого Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірала Ігоря Князя.

В оперативному зборі будуть брати участь адмірали й офіцери Командування Військово-Морських Сил ВР України, керівний склад Севастопольського військово-морського інституту ім. Нахімова, Наукового центру ВМС України, командних пунктів і штабів об'єднань і з'єднань українського військового флоту.

Як повідомили агентству в прес-службі Міноборони, "під час збору будуть відпрацьовуватися питання застосування морського компонента об'єднаних сил швидкого реагування в ході проведення миротворчої операції".

Основною метою даного заходу є вдосконалення теоретичних знань керівного й командного складу, досягнення злагодженості дій під час планування й проведення морської фази миротворчої операції.

В ході оперативного збору також заплановане проведення командно-штабної гри, у ході якої буде спрацьовуватися алгоритм прийняття рішень на застосування морського компонента об'єднаних сил швидкого реагування під час проведення миротворчої операції в умовній країні.

Читайте також:

Загони Януковича придбали зброю у Росії, щоб зірвати вибори

powered by lun.ua