Після дебатів Януковичу до президентської посади не вистачає 14%

Четвер, 23 грудня 2004, 15:05
У другому турі президентських виборів, які пройдуть в Україні 26 грудня, відповідно до соцопитування, з відривом в 14% переможе лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко, набравши 51% голосів.

Його опонент - лідер партії "Регіони України" Віктор Янукович набере 37% голосів, передає Інтерфакс-Україна

Про це свідчать дані соцопитування загальнонаціонального соціологічного опитування населення, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень і Центром "Соціальний моніторинг" 21 грудня (наступний день після проведення теледебатів між Ющенком і Януковичем) у всіх областях України, Криму й Києві, у ході якого було опитано більше 2 тис. респондентів.

Зокрема, відповідаючи на запитання: "За кого ви проголосуєте на виборах президента 26 грудня?" 51% респондентів віддали свої голоси лідеру опозиції Віктору Ющенку, 37% - лідеру партії "Регіони України" Віктору Януковичу, 9% мають намір проголосувати проти всіх, 3% - не визначилися або відмовилися відповісти.

Серед виборців, які впевнені в тому, які обов'язково прийдуть на виборчі дільниці, 56% будуть голосувати за Ющенка, 36% - за Янукович 5% - проти всіх й 3% - відмовилися висловити свою позицію.

Серед виборців, які впевнені, або, швидше за все, візьмуть участь у голосуванні, 53% віддадуть свої голоси за Ющенка, 38% - за Януковича, 6% не підтримають нікого й 3% відмовилися відповістити на поставлене запитання.

Крім того, у ході соцопитування були визначені регіони, у яких явно лідирує той або інший кандидат.

Зокрема, Ющенка підтримують у трьох регіонах - у Західному (88% голосів підтримки), у Центрі (73% голосів), у Північному (70%). Не викликає сумніву лідерство лідера опозиції й у столиці - 68% голосів.

Янукович має перевагу в Криму (80% голосів), у Східному (66%) і Південному регіонах (50%).

У той же час, згідно з даними опитування центра ім. Разумкова, проведеного з 14 по 19 грудня, до теледебатів, Ющенко одержав би 53%, Янукович - 42%.

Читайте також:

Ющенко відірвався від Януковича на 11%powered by lun.ua