Кучма закликав силовиків забезпечити вільне волевиявлення

Четвер, 23 грудня 2004, 19:39
Президент України Леонід Кучма закликав керівників силових органів зробити все необхідне для забезпечення вільного волевиявлення громадян 26 грудня.

З таким закликом Кучма звернувся у ході наради з керівниками силових відомств за участі виконуючого обов'язки прем'єр-міністра Миколи Азарова в четвер у Києві.

"Я запросив вас, з огляду на, що в неділю (26 грудня), напевно, найвідповідальніший день у житті України. Я без перебільшення це кажу, тому що цей тур виборів має величезне значення для долі України", - сказав президент.

В ході наради глава держави цікавився, чи все на сьогодні зроблено рядом для проведення виборчої кампанії, у першу чергу щодо фінансування Центральної виборчої комісії України.

Азаров запевнив президента, що ЦВК забезпечена на 100% коштами для проведення переголосування другого туру виборів президента, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, 22 грудня президент підписав зміни до бюджету країни на 2004 рік, якими збільшено витрати на проведення виборів глави держави на 27 млн. грн.
Зміни в закон про держбюджет-2004 були прийняті Верховною Радою 14 грудня.

Відповідно до закону, витрати на проведення виборів президента збільшуються на 27 млн. грн., причому на 350 тис. грн. збільшуються витрати на оплату праці членів виборчих комісій, на 15,7 млн. грн. - витрати ЦВК.

Кучма також заявив, що державний бюджет України за час політичної кризи в країні втратив понад 2 млрд. грн.

"Тому ми добре розуміємо, що таке стабільність в Україні, і добре, що ми всіма діями втримали цю стабільність, у тому числі й діями уряду, і прийняттям конституційної реформи", - сказав він.

"Але в наступному році нашим спадкоємцям треба зробити висновки - війни треба припинити, треба почати творення. Цього нам сьогодні не вистачає", - додав президент.

У свою чергу Азаров відзначив, що надходження до бюджету за останні три дні становлять 400, 300, 280 мільйонів гривень. "Ми впевнено закриваємо рік", - підкреслив він, додавши, що це забезпечило виплату всіх соціальних платежів. Він також повідомив, що платежі за електроенергію повернулися на колишній рівень.

Як повідомлялося, за станом на 17 грудня доходи загального фонду держбюджету були виконані на 90,7% і склали 46,61 млрд. грн., витрати - на 91,2% і склали 56,84 млрд. грн. За підсумками 10 місяців доходи виконані на 100,1%, витрати - на 95,2%. Дефіцит держбюджету з кінця жовтня на 17 грудня збільшився з 7,6 млрд. грн. до 11 млрд. грн.

powered by lun.ua