Путін не вів ігор за спиною в Кучми. На відміну від...

П'ятниця, 24 грудня 2004, 14:20
Росія ніколи не буде займатися закулісною політикою на пострадянському просторі, заявив Володимира Путін на засіданні Держради.

"Ми не можемо проводити жодної іншої політики крім відкритої, оскільки із цими країнами й народами (на пострадянському просторі) у нас особливі відносини", - сказав президент Росії у відповідь на репліку губернатора Кузбасу із приводу ситуації на Україні.

"Ми працюємо й будемо працювати з чинною владою, але з урахуванням обстановки, що складається (у республіках колишнього СРСР)", - сказав Путін.

"За спиною чинної влади ми жодної активності розвивати не можемо. Тут є й мінуси й плюси. Але нас ніхто не може обвинуватити, що ми діємо за спиною. Влада повинна сама порозумітися з народом.

"Ми не будемо використовувати жодних закулісних методів, щоб забезпечувати національні інтереси, тому, що, в остаточному підсумку, головний інтерес - це мати добрі відносини з народами цих країн", - відзначив глава держави.

"Ми ніколи не займалися закулісною політикою на пострадянському просторі... на відміну від наших партнерів, які ці інструменти активно використають", - сказав Путін.

Виступаючи на засіданні Держради, Тулєєв звернув увагу на ситуацію на Україні й на її прояви в Кузбасі.

"Так званий "жовтогарячий екстремізм" виходить із правового поля... Студентам у Кузбасі роздають жовтогарячі бантики", - сказав Тулєєв.

Він провів паралель ситуації на Україні й у СРСР кінця 80-х - початку 90-хх років.
"Горбачовське керівництво вчасно не оцінило ситуацію, усе розпалося", - заявив Тулєєв.

За його словами, така ж ситуація спостерігалася рік тому в Грузії й зараз - на Україні.

Як відзначив Тулєєв, українська тема дуже близька шахтарям Кузбасу. "40 тисяч українців Західної України працюють у Кузбасі, - повідомив він. - Донбас і Кузбас побратими, коли ми зустрічаємося, ми обіймаємося, цілуємося й випиваємо разом".

Тулєєв припускає, що виникла ситуація, яка виникла в ряді держав на пострадянському просторі - це "закулісна робота".

ІА "Новини-Українаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!