Литвин дав Ющенку завдання

Понеділок, 27 грудня 2004, 13:21
Новий президент повинен зробити подальші кроки для закріплення демократичного прориву останніх місяців, заявляє спікер Верховної Ради Володимир Литвин.

"Потрібний довгостроковий план дій. Зокрема, його частиною має бути створення громадського телебачення й радіо, демонополізація ЗМІ, підтримка громадських інституцій", - сказав Литвин президенту корпорації "Радіо вільна Європа: Радіо свобода" Томасу Дайну.

Литвин також звернув увагу на важливість політичного партійного будівництва, у тому числі в підготовці до парламентських виборів 2006 року.

"Литвин переконаний, що нова влада повинна виробити оновлений формат відносин з Росією й досягти нової якості у відносинах з ЄС і США", - сказав Литвин, слова якого переказав журналістам його прес-секретар Ігор Сторожук.

"Однак першочерговим завданням нового глави держави буде консолідація українського суспільства", - сказав Литвин.

Дайн повідомив журналістам по закінченні зустрічі, що в її ході він відзначив історичну роль Литвина в подіях, які відбулися в Україні.

За його словами, роль спікера полягала не тільки в належному керівництві парламентом під час "помаранчевої революції", а в наданій можливості кожному депутатові зробити вільний і правильний вибір.

Дайн також поділився зі спікером своїм особистим досвідом і результатами спостереження за українськими виборами. "Вибори вільні й справедливі. Проблеми були невеликими за обсягами", - сказав він.

Крім того, він позитивно оцінив внесені зміни у виборче законодавство України після другого туру виборів, зокрема, перегляд правил видачі й обігу відкріпних талонів.

Зокрема, за словами Дайна, на сільській виборчій дільниці, за роботою якої він спостерігав, у другому турі 21 листопада 29 працівників міліції намагалися проголосувати за відкріпними талонами, а на переголосуванні цього туру такі спроби вже не вживали.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua