Перспективи для інвестицій всередині країни

У Ющенка два варіанти: "пан, або пропав"

Понеділок, 27 грудня 2004, 17:46
Віктор Ющенко на посаді президента може стати процвітаючим реформатором або його може чекати провал.

Про це йдеться у статті "Обличчя майбутнього", опублікованій в газеті "Der Tagesspiegel", переклад якої розміщений на сайті Іносмі.

"Ющенко може стати процвітаючим реформатором. За допомогою економічних реформ, демократизації, зміцнення правової основи держави й боротьби з корупцією він може створити ефективну модель змін на пострадянському просторі. Перший успіх намітиться, коли люди почнуть "вірити влади", - стверджує автор статті.

У той же час, автор допускає, що якщо Ющенко заплутається в "нікчемних компромісах", його може очікувати провал. "Тоді його наступ захлинеться. Реформи розчиняться, його оточення загрузне в скандалах. Якщо він стане на шляху Росії, Москва спробує торпедувати й дискредитувати його політику", - сказано в статті.

Як стверджує автор, Ющенку потрібно буде "з різнорідного руху опозиції сформувати згуртовану й дієздатну урядову більшість".

"Історичний компроміс із Росією має означати прагнення до продовження інтенсивного економічного співробітництва, до постійного політичного діалогу й до децентралізації української держави", - йдеться в статті.

Також автор стверджує, що успішність Ющенка залежить від того, як він домовиться зі своїм оточенням: з Росією, зі східними регіонами країни й російськомовними українськими громадянами, з олігархами й старим режимом, тобто нинішнім президентом Кучмою і його оточенням.

ЄС, у свою чергу, може бути для України "тільки асистентом, Захід взяв на себе таке зобов'язання".

За твердженням автора статті, Україна має одержати від Європи три речі: відчутну допомогу у вигляді "міжнародної конференції кредиторів", прийняття "дорожньої карти", яка означала б щось більше, ніж недавно представлений план дій.

На думку автора, "дорожня карта" має містити схему "найбільш реалістичних форм співробітництва в найближчі 4 роки або 5 років, а також перелік необхідних для цього заходів".

Також, співробітництво між ЄС й Україною має орієнтуватися на результати реформ в Україні. Якщо Київ буде домагатися дійсних результатів, то Брюссель матиме відкрити шлях до більш інтенсивної кооперації.

"Українська правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування