Солана закликав Ющенка і Януковича до співробітництва

Понеділок, 27 грудня 2004, 19:37
Верховний представник Європейського Союзу з єдиної зовнішньої політики й політики безпеки Хав'єр Солана закликав українських лідерів до співробітництва після президентських виборів.

Він привітав український народ, що, за його словами, брав участь у виборах, "усвідомлюючи їхню важливість для майбутнього країни", передає Інтерфакс-Україна.

Українські керівники, заявив представник ЄС, "виявили велике почуття відповідальності", щоб Україна залишилася на шляху демократії.

"Вони мають продовжувати працювати разом заради процвітання своєї країни й зміцнення взаєморозуміння зі своїми сусідами", - додав Солана.

У той же час голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу привітав підсумки повторного другого туру президентських виборів в Україні.

"Це був гарний день для України й демократії", - сказав він, розцінивши голосування як "ще один крок до мирного й демократичного суспільства".

Одночасно він наголосив на важливості "продовження демократичного процесу за участю всіх сторін".

Баррозу зробив цю заяву після того як стали відомі оцінки міжнародних спостерігачів, згідно з якими український народ здійснив "значний крок уперед" у проведенні вільних і чесних виборів.

За словами голови Єврокомісії, день голосування став "важливим днем для відносин між ЄС й Україною".

"Проведення вільних і справедливих виборів відкриває дорогу до зміцнення співробітництва з Україною", - відзначив він.

У свою чергу президент Литви Валдас Адамкус привітає президентські вибори такими, що відповідають демократичним стандартам.

Про це повідомила в понеділок увечері прес-секретар президента Рита Грумадайте, відповідаючи на питання, як глава Литовської держави оцінює інформацію про підсумки виборів в Україні.

Свою оцінку того, що повторний другий тур виборів в Україні відповідав демократичним стандартам, за словами Грумадайте, Адамкус судить за висновками спостерігачів від ОБСЄ.

Президент Литви із президентом Польщі Олександром Кваснєвським, представниками РФ, ЄС, ОБСЄ брав активну участь в врегулюванні політичної кризи - за запрошенням президента Кучми тричі вилітав у Київ і виконував роль посередника на переговорах кандидатів-опонентів, у президенти України, брав участь у пошуку виходів із ситуації, що склалася.

powered by lun.ua