Західні президенти не слухають український МЗС і обривають телефони Ющенка

Вівторок, 28 грудня 2004, 21:02
У вівторок Віктор Ющенко одержав ряд вітань від закордонних державних діячів.

Президент Литви Валдас Адамкус телефоном привітав Ющенка "з високою підтримкою на виборах, а український народ - з успішним завершенням виборчої кампанії".

Як повідомляє персональний сайт Ющенка, литовський глава держави запросив лідера "Нашої України" відвідати Литву.

Вітальне повідомлення направив Ющенкові також президент Молдови Володимир Воронін. Він відзначив у своєму поздоровленні, що "український народ підтвердив своє прагнення до розвитку й поглиблення демократичних й економічних перетворень у країні".

Прем'єр-міністр головуючих зараз у Європейському Союзі Нідерландів Ян Петер Балкененде поздоровив Віктора Ющенка, як повідомляє його персональний сайт, "з гарними попередніми результатами на президентських виборах 26 грудня".

У телефонній розмові з Ющенком Балкененде відзначив, що "у Європі поділяють прагнення України до демократизації".

"З успішним результатом переголосування другого туру виборів президента України" привітав Ющенка міністр фінансів Ізраїлю Беньямін Нетаньягу.

Ющенка привітали також прем'єр-міністр Словаччини Микулаш Дзуринда й президент Румунії Траян Басеску.

Як повідомляє сайт Ющенко, у ході телефонних розмов з ним ці політики підтвердили, що Європа підтримує прагнення України до демократії. Крім того, президент Румунії запросив Ющенка відвідати Бухарест.

Канцлер ФРН Герхард Шредер поздоровив Віктора Ющенко з "переконливою перемогою" на президентських виборах і висловив надію на скору зустріч у Берліні.

У вітальній телеграмі глава німецького уряду також відзначив "мужність громадян республіки, які рішуче виступили за чесні й вільні вибори".

"Я переконаний, що Україна під Вашим керівництвом продовжить енергійно слідувати по шляху створення правової демократичної держави й ринкового господарства", - підкреслив Шредер, повідомляє РІА "Новости".

З перемогою на президентських виборах привітали Ющенка також президент ФРН Хорст Келлер і міністр закордонних справ цієї країни Йошка Фішер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Після закінчення виборів Україна виявилася перед великими викликами. Німеччина, як і досі, буде надійним партнером і другом вашої країни", - підкреслив президент ФРН.

Фішер побажав Ющенкові сили й енергії для виконання своїх завдань, і сказав, що федеральний уряд Німеччини буде активно супроводжувати й підтримувати Україну на її наступному реформаторському шляху.

"Мирна зміна влади в Україні є, насамперед, перемогою демократії й українського народу".

"Своїми мирними протестами проти фальсифікації виборів і маніпуляцій люди продемонстрували високий рівень громадської свідомості й зрілості громадянського суспільства й активно змінили власними силами свою країну до кращого" - сказав він у вівторок у Берліні.

Віктора Ющенка поздоровили також лідери німецької опозиції - глава Християнсько-демократичного союзу Ангела Меркель і прем'єр міністр Баварії, лідер Християнсько-соціального союзу Едмунд Штойбер.

Меркель сказала, що "на надзвичайну повагу заслуговує його (Ющенка) особистий внесок, хоробрість і воля до перемоги", а Штойбер заявив, що треба віддати належне українським громадянам.

Своє вітання надіслав також президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Пітер Шидер. Він привітав "ясне рішення" України на переголосуванні другого туру президентських виборів 26 грудня.

"Потрібно поздоровити народ України за те, що він прийняв чітке рішення на президентських виборах", - відзначив Шидер.

Як повідомлялося, першим президентом, котрий привітав Ющенка, був Михаїле Саакашвілі. Уже через дві години після закриття виборчих дільниць в Україні він виступив з вітанням у прямому ефірі українського телебачення.

Президент Грузії "від імені народу Грузії" поздоровив свого "друга Віктора Ющенка з гідною перемогою на виборах".

У понеділок президент Польщі Олександр Кваснєвський телефоном привітав Віктора Ющенка "з підтримкою й народною довірою, що йому висловив український народ".

За словами Кваснєвського, "вся Європа напружено стежила за українськими виборами, й сьогодні відчуває велику радість від того, що демократичні процеси в Україні перемогли".

У той же час, як повідомляють "Українські новини", МЗС України поширило заяву, в якій "рекомендує іноземним політикам утриматися від вітань кандидатів з перемогою на виборах президента України до остаточного встановлення результатів".

powered by lun.ua