Ющенко в Донецьк призначить донецького. А Губському радять не збирати чужі дивіденди

Середа, 29 грудня 2004, 16:35
Віктор Ющенко у органи влади на місцях призначатиме вихідців з цих регіонів.

"Не буде переселення зі сходу на захід, людина (яка буде призначена місцевим керівником) має знати свій регіон", – сказав Олександр Зінченко на брифінгу в Києві.

Він додав, що "потенціал Ющенка буде живитися з місцевих кадрів".

Водночас, сказав Зінченко, повернення таких людей до принципів Кучми "буде жорстко зупинятися".

На питання, чи будуть в новому уряді люди з нинішнього Кабміну, Зінченко сказав: "Всі призначення до 11 січня (можливий день інавгурації Ющенка) – це не розцінюється як обов'язок нашої команди".

Він також розкритикував політиків з іншого табору – депутатів Губського, Єдіна, росіян Рогозіна і Бабакова, які прибігли до Ющенка в ніч виборів поздоровляти його з перемогою.

"Більшість людей приходять на свято не як на свято, а щоб збирати дивіденди, які їм не належать. Люди, яких ви згадали, недооцінюють глибину перетворень в суспільстві. Вони будуть стосуватися всіх без винятку політиків", - сказав Зінченко.

"Моделювати модель: я прибіг і мені квотка – це закінчилося. Закінчилося ходіння грошей у парламенті. Закінчилися, що "дайте мені квоту 0,2%, я вперше раз в житті чую про медицину, але буду керувати медичною галуззю".

"Торг закінчився. Це принцип, який не буде більше повторюватися", - додав Зінченко.

Про кроки Ющенка на посаді президента Зінченко сказав, що протягом найближчих 5-7 днів буде оголошено "про створення нових установ, інституцій, які потрібні для постійного діалогу влади і суспільства".

"Після Майдану у нас завдання не відводити енергетику людей, а акумулювати її", - додав Зінченко.

Також Зінченко анонсував "три-чотири цільові надзвичайно потужні програми", які буде реалізовувати Ющенко.

"Перша – це радикальна реформа правоохоронної системи", - сказав Зінченко і додав, що стосуватиметься це не тільки силових відомств, але і суддів, прокурорів, податківців, митників.

Зінченко також сказав, що у зовнішній політиці Ющенко відійде від поняття "багатовекторність".

У питанні ЄЕП Зінченко закликав "не втомлювати один одного кількістю раз вимовляння слова ЄЕП". За словами Зінченка, треба дивитися, на 64 закони, які формують ЄЕП, на те, чи завадить це вступу до СОТ і інтеграції в ЄС.

"Бідкаються, що Україна може стати 26-27 членом ЄС... Ні, Україна ставить надпотужне завдання – бути серед лідерів світового співтовариства!".

Зінченко не виключив, що в майбутньому Україна вступить до "великої вісімки".

"Фрази, що ми можемо досягти європейського рівня через 15-20 років – це стандартне мислення. Якщо два роки ми будемо писати програму, потім три роки проводити референдум, потім десять років її реалізовувати..."

"Задача Ющенка – через три-чотири роки домогтися таких радикальних змін у стандартах життя, щоб Україна могла вільно інтегруватися у європейський простір", - додав Зінченко.

"Українська правда"

Читайте також:

Несподівані гості на святі Ющенкаpowered by lun.ua