Ющенка привітав Московський патріархат і учасник великої сімки

П'ятниця, 31 грудня 2004, 19:06
На адресу Віктора Ющенка надходять вітальні телеграми з перемогою на виборах президента.

Пол Мартін, прем’єр-міністр Канади – держави, що входить у велику сімку, привітав Ющенка з результатами президентських перегонів в Україні.

"Сьогодні канадці одностайно переконані в майбутньому демократичної України. У наших держав однакові цінності – мир, демократія і верховенство права", – йдеться у привітанні канадського прем’єра.

Пол Мартін зізнався, що з "нетерпінням очікує можливості співпраці з Ющенком та його Урядом". За словами прем’єра, "Канада пишається громадою канадських українців, які допомогли сформувати історію та ідентичність Канади".

Привітав Ющенка з результатами виборів і президент Чеської Республіки Вацлав Клаус.

"Я знаю, що перед Вами постає нелегке завдання об’єднати Вашу країну і привести її до демократії і процвітання. Я знаю вас особисто, і тому вірю, що ви цього досягнете", – зазначив Клаус.

Президент Словаччини Іван Гашпаровіч також надіслав на адресу Ющенка вітального листа.

Гашпаровіч переконаний, що громадяни України пов’язують з обранням Ющенка "свої сподівання щодо майбутнього".

Крім того, привітали Ющенка з перевагою на президентських виборах лідери Швейцарії, Люксембургу та Ісландії.

Президент Швейцарії Жозеф Дейс відзначив, що Швейцарія і надалі підтримуватиме демократичні устремління України.

Прем’єр-міністр Ісландії Хальдор Асгримссон виразив упевненість у зміцненні україно-ісландської співпраці.

А прем’єр Люксембургу Жан-Клод Юнкер переконаний, що під керівництвом Ющенка Україна зможе закріпити свої демократичні досягнення і доможеться успіхи в розвитку економіки.

Президент Молдови Володимир Воронін листом привітав Ющенка з результатами президентських виборів.

Він переконаний, що обрання Віктора Ющенка Президентом України "відкриє новий етап у відносинах між нашими державами, що стали на шлях європейської інтеграції".

Також привітали Ющенка уряд Республіки Корея і президент Хорватії Степан Месіч, який запросив Ющенка здійснити візит у їхню державу.

Крім того, привітав Ющенка з результатами виборів патріарх Московський і Всея Русі Алексій ІІ. Він побажав Ющенкові, "щоб його правління внесло примирення в український народ". Про це він заявив 30 грудня в Москві.

Патріарх висловив сподівання, що Віктор Ющенко, як новий президент України, "буде йти шляхом єднання країни". "Ми привітаємо будь-який вибір, якщо він зроблений народом", – заявив Алексій ІІ.

Привітав Ющенка і голова Української Греко-Католицької церкви Любомир Гузар.


powered by lun.ua