Мороз готовий закрити всі вакансії в Кабміні

3 перегляди
Понеділок, 10 січня 2005, 13:49
Лідер Соціалістичної партії України і її парламентської фракції Олександр Мороз вважає, що, як і раніше, більшість у Верховній Раді буде ситуативною.

"Такої проблеми, як створення більшості, в нинішньому парламенті не існує.
Потрібно зібрати необхідну кількість голосів для визначення кандидатури прем'єр-міністра, а всі інші голосування можуть бути оптимальними при ситуативній більшості, і наша практика підтверджує, що це так і повинно бути", - сказав Мороз.

Лідер Соцпартії зазначив, що реальну парламентську більшість буде створено після виборів на пропорційній основі 2006 року, "як це передбачено конституційною нормою".

Кажучи про процес формування нового уряду, Мороз повідомив, що "з цього питання зараз не ведеться ніякої роботи, оскільки необхідно вирішити питання по прем'єру".

"Тут ініціатива за президентом. Буде його позиція (мається на увазі лідер опозиції Віктор Ющенко, котрий попередньо переміг на президентських виборах), тоді можна говорити про подальше формування уряду", - сказав він.

Коментуючи згадування його прізвища в якості одного з кандидатів на посаду глави уряду, Мороз сказав: "Називатися (прізвище) може, але доти, доки не буде внесено кандидатуру президентом, говорити про це нема сенсу".

Відповідаючи на запитання, на які портфелі в новому уряді може претендувати фракція СПУ, лідер партії сказав: "Ми можемо закрити всі вакансії, але це робоче питання, яке недоцільно наперед коментувати".

У той же час, спікер парламенту Володимир Литвин вважає, що у Верховній Раді вже сформувалася нова більшість.

Відповідаючи в понеділок на запитання журналістів про те, чи можна говорити про формування нової конфігурації парламентської більшості, Литвин сказав: "У принципі, за результатами голосування можна ствердно відповісти на ваше питання".

У той же час, спікер підкреслив, що він є категоричним супротивником "штучного формування більшості", оскільки "все має складатися природно - політичним шляхом".

За словами Литвина, якщо починати збирати якісь підписи й кого-небудь куди-небудь "заганяти" - це означатиме "вишиковувати" парламент під когось".

Спікер також підкреслив, що український парламент підлеглий тільки українському народу, а не прем'єрові й не президентові.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua