ЮЩЕНКА ОГОЛОШЕНО ПРЕЗИДЕНТОМ. Порошенко і Катеринчук "танцюють" на кріслах

Понеділок, 10 січня 2005, 23:40
Голова ЦВК оголосив протокол про результати виборів президента України. Згідно з ними, за Віктора Ющенка проголосувало 51,99%, а за Віктора Януковича 44,20%.

В абсолютних цифрах це 15 115 712 та 12 848 28 виборців відповідно. Проти обох кандидатів проголосувало 2,34%.

Загалом у виборах узяло участь 29 068 971 виборців.

Протокол ЦВК був підписаний усіма членами ЦВК, але двоє з них Юрій Донченко і Броніслав Райковський (обидва представники Компартії) висловили свою окрему думку.

Ці два члени ЦВК наполягали на тому, що були порушені права інвалідів та інших громадян України, які були позбавлені можливості проголосувати. Вони вважають, що ЦВК не змогла вчасно довести до відома дільничних комісій рішення Конституційного суду з цього питання.

Під час обговорення постанови представник Януковича Нестор Шуфрич заявив, що в результаті рішення Верховної Ради мільйони громадян були позбавлені права на волевиявлення, а події в країні після 21 листопада були багатьма визнані "революційними".

На що заступник голови ЦВК Марина Ставнійчук поцікавилась, чи голосував Шуфрич за закон про голосування 26 грудня. Шуфрич визнав свою вину.

Представник Ющенка Юрій Ключковський подякував ЦВК за те, що вибори в Україні вперше визнані демократичними. Він також висловив сподівання, що "ВС пояснить Шуфричу, яка різниця між фальсифікованими і демократичними виборами".

Після цього ЦВК проголосувала за постанову за результатами виборів про обрання Ющенка президентом України. Її підтримало 13 членів ЦВК, 2 утрималися.

Рішення щодо оприлюднення результатів виборів у триденний строк ЦВК підтримала одноголосно.

Після оголошення постанови довірені особи Ющенка у ЦВК Петро Порошенко та Микола Катеринчук піднялися на кріслах з прапором "Так Ющенко!".

Давидович оголосив перерву в роботі ЦВК до 12 години вівторка, зазначивши: "Пішли звідси, бо вже шабаш починається".

***

Перед цим протягом більш ніж 6 годин ЦВК оголошувала протоколи за підсумками виборів в 225 округах та закордонному окрузі.

По завершенні голова ЦВК зазначив, що "ми не будемо чесні, якщо не дамо поставити одне питання Нестору Шуфричу".

Натомість представник Януковича зажадав відповіді на 8 письмових та 5 усних запитань.

Давидович дав відповіді лише на письмові. Зокрема, він спростував, що нібито нардеп Валерій Сушкевич скаржився на незаконні дії ЦВК щодо інвалідів 1-ї групи, зазначивши, що той тільки висловлював "занепокоєння" щодо голосування інвалідів.

Голова ЦВК також заперечив, що нібито була прихована інформація про рішення Львівського суду по рішенню Верховного суду щодо незаконних дій члена ЦВК Андрія Магери.

"Ви знаєте, я вперше дізнався, що апеляційний суд оскаржує рішення Верховного суду, а якщо не так, то друкуйте чітко, а не малюйте карлючки", - зазначив Давидович на спробу Шуфрича його виправити.

Сам Магера сказав, що Львівського апеляційного суду вже давно "не існує в природі".

Щодо нібито наявних скарг у омбудсмена Ніни Карпачової щодо порушень на виборах, то Давидович зазначив, що вона "заявляла, а не направляла наявні скарги".

Після того Давидович оголосив перерву на 10 хвилин.

По перерві Шуфрич висловлював незадоволення, що члени ЦВК підписують протокол, коли в нього ще є питання, на що голова ЦВК зазначив, що це "лише технічна процедура".

Потім Давидович загубив свою заступницю Марину Ставнійчук, яка, як виявилось, давала інтерв’ю каналу ICTV на прохання прес-секретаря голови ЦВК Зої Шарикової.

"Премії позбавим за таке", - пожартував Давидович.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua