Кваснєвський знову просуває вступ України до ЄС

Середа, 12 січня 2005, 14:11
Європейський Союз повинен конкретизувати розроблений та ухвалений на початку грудня план дій "Україна-ЄС", чітко визначивши дату можливого початку переговорів про вступ до об’єднання.

Таку думку висловив президент Польщі Александр Кваснєвський в інтерв’ю, опублікованому сьогодні у виданні "Tygodnik Powszechny".

"План дій повинен бути більш сміливим й містити дату, відколи ЄС може почати перемовини з українцями щодо вступу", - відзначив польський президент, цитує РАР.

На його думку, події останніх тижнів можуть вплинути на зміну східної політики Євросоюзу, чому сприятиме два фактори.

"Україна завдяки громадянському суспільству, вочевидь, зможе будувати демократичну державу, відкриту для Росії та зближену з ЄС... А Євросоюз нарешті повірить, що може мати не тільки на словах, але і на ділі спільну закордонну політику", - пояснив він.

"Україна є не тільки заохоченням, але і доказом здатності ЄС проводити раціональну, ефективну і базовану на спільному інтересі закордонну політику", - зазначив президент.

Кваснєвський підкреслив, що українці повинні мати можливість вступити до ЄС і мають самі вирішити - робити це, чи ні.

Як відомо, Рада міністрів Євросоюзу у грудні минулого року схвалила план дій з Україною до 2008 року.

Українські урядовці та низка експертів виступали за конкретизацію плану, який, на їх думку, занадто загальний і не містить реальних заохочень для України.

Новообраний президент України Віктор Ющенко проголосив курс на приєднання до Європейського Союзу.

Польща, яка вступила до ЄС у травні 2004 р., активно підтримує євроінтеграцію України.

ПроЄвропа


powered by lun.ua