СДПУ(о) визначиться, чи йти в опозицію у лютому

Четвер, 13 січня 2005, 10:48
Опозиційну платформу партії СДПУ(о) визначить з’їзд цієї партії, який відбудеться в лютому.

Про це заявив лідер парламентської фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук в ефірі "Громадського радіо".

"Ми готуємо партійний з’їзд, десь в лютому. Бо ні політбюро, ні політрада не зможуть змінити політичної платформи партії", - сказав Кравчук.

"Тепер вона повинна бути іншою, і виходити з опозиційності. Суть опозиційності, характер опозиції, наше ставлення до політики влади та персонально до президента – все це має бути виписано. Бути в опозиції до народу неможливо, повинна бути ідеологічна опозиція до конкретних дій та законів нової влади", - додав він.

Кравчук також зазначив, що може підтримати деякі дії посадових осіб нової влади та самого Ющенка, якщо той працюватиме на розвиток держави.

"Якщо я буду бачити, що життя в Україні поліпшується, демократія є не декларацією, що гласність є гласністю, що журналісти на всіх каналах говорять те, що думають, що ніяких директив, обмежень, телефонних замовлень не існує", - сказав він.

При цьому він додав, що звісно, він "не побіжить обніматися з Ющенком". "Але я публічно скажу що я підтримую такі дії, незважаючи на те, що я в опозиції", - сказав Кравчук.

Кравчук стверджує, що нова влада вже поставила собі за стратегічну мету руйнацію СДПУ(о) і вже починає тиск на її членів.

"Наприклад: людина займається бізнесом, депутат скажімо. Йому пропонують великі гроші, пропонують посади... Кажуть: "Якщо ти складеш повноваження в фракції, то ми на твої порушення – а ось скільки в нас є цієї інформації – ми це все відкладаємо. Це я кажу реальні речі, які вже відбуваються. Він дивиться, приходить, і мені розказує. Каже: "Я мушу...", - зазначив він.

За словами Кравчука, вийти з партії вимагають також в деяких членів регіональних осередків партії, але поки що це зробили лише одиниці.

Кравчук вважає, що такий тиск викличе лише протидію у представників партії, і ніяк не завадить перспективам СДПУ (о) потрапити до парламенту в 2006 році.

Читайте також:

СДПУ(о) хоче бути у більшості Ющенка?powered by lun.ua