Ющенко й Буш зустрінуться в лютому

Четвер, 13 січня 2005, 13:18
Президент США Джордж Буш може зустрітися з Віктором Ющенком під час своєї лютневої поїздки до Європи.

Про це, з посиланням на неназване джерело в Республіканській партії США, повідомила газета The Hill, котра висвітлює роботу американського Конгресу.

За даними видання, у США чекають, що на можливій зустрічі з Бушем головними пріоритетами Ющенка, найімовірніше, будуть такі питання як вступ України до Світової організації торгiвлi (СОТ), отримання для України в США офіційного статусу країни з ринковою економікою і скасування обмежувальної зовнішньоторговельної поправки Джексона-Венiка.

Як повідомив газетi член комітету з міжнародних відносин палати представників Конгресу республіканець Дана Рорабахер, під час майбутніх засідань у рамках нового 109-го скликання він має намір ініціювати слухання з питання про скасування поправки Джексона-Венiка.

Голова сенатського комітету у закордонних справах, сенатор Річард Лугар і голова комітету з міжнародних відносин палати представників Генрі Хайд (обидва - республіканці), за даними газети, теж підтримають законопроект про скасування цієї поправки.

Один з представників апарату американського сенату повідомив газетi, що після "помаранчевої революції" в Україні в США вiдбувається переоцінка підходу до американсько-українських відносин.

"Я чекаю, що (у Конгресі) будуть уважно розглянуті різні шляхи, якими США зможуть допомогти Україні консолідувати її демократичні завоювання, і це, найiмовiрнiше, включатиме скасування поправки Джексона-Венiка", - підкреслив представник сенатського апарату.

12 січня на брифінгу у Вашингтоні офіційний представник Держдепартаменту США Річард Баучер відмовився повідомити про плани адміністрації Буша щодо того, хто представлятиме Америку на церемонії інавгурації Ющенка. Таке оголошення, пообіцяв Баучер, буде зроблене пізніше.

"Ми направимо належну особу у відповідний час", - підкреслив він.

Як було оголошено в грудні Білим домом, Буш планує в лютому відвідати Бельгію, Німеччину і Словаччину, повідомляє УНІАН з посиланням на РІА "Новини"


"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування