Ющенка висуватимуть на Нобелівську премію

Четвер, 13 січня 2005, 16:34
Ініціативна група української академічної спільноти пропонує висунути Віктора Ющенка як кандидата на здобуття Нобелівської премії Миру за 2005 рік.

Ініціатори пропонують всім бажаючим надіслати листа до Нобелівського комітету до 1 лютого 2005 року з цією пропозицією, повідомляє Громадське радіо.

До ініціативної групи увійшли ректор Національного університету Києво-Могилянська Академія Вячеслав Брюховецький, Іван Вакарчук, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, Борис Ґудзяк, ректор Українського Католицького університету та Марія Зубрицька, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка.

На думку академічної спільноти, "увесь світ став свідком мирного повалення тоталітарного режиму демократичними засобами. Помаранчева революція – це найпотужніший з моменту краху комунізму вільний рух на схід європейських демократичних цінностей".

В листі зазначається, що "Віктор Ющенко, батько якого був жертвою Освенціма, показав усім нам, громадянам світу, як можна розв’язувати політичні і соціальні кризи: без кровопролиття, насильства і ненависті – тих загроз, яких людство не зуміло позбутися й досі".

powered by lun.ua