Помаранчева революція не була безкровна

6 переглядів
П'ятниця, 14 січня 2005, 10:50
Міжнародна федерація журналістів закликає Віктора Ющенка зустрітися з матір`ю Георгія Ґонґадзе та довести до кінця розслідування цієї справи.

Про це сказав у інтерв'ю радіо "Свобода" керівник управління з дотримання прав людини цієї організації Роберт Шоу.

"В ейфорії перемоги Віктора Ющенка, в ейфорії перемоги Помаранчевої революції, що є дуже важливим і переломним моментом в історії України, дуже важливо, щоб Віктор Ющенко пам’ятав, кому він в першу чергу повинен завдячувати, що він досягнув такої перемоги", - сказав Шоу.

Він додав, що "моральним обов’язком" Ющенка є пам’ятати таких людей, як Ґеорґій Ґонґадзе.

"Важливим є те, щоб Віктор Ющенко спрямував свої зусилля на дотримання фундаметальних прав свободи преси і доніс це до матері Ґонґадзе ще перед тим, як він вирушить у політичну поїздку до президента Путіна", - зазначив Шоу.

"Важливо, щоб Віктор Ющенко не забував, що смерть Ґеоргія Ґонґадзе, мобілізувала націю по цілій Україні і привернула увагу до України цілого світу", - додав він.

Роберт Шоу вважає, що вбивство низки опозиційних журналістів призвело до політичного руху "Україна без Кучми", який згодом переріс у Помаранчеву революцію.

Тому, на його думку, мабуть, неправильно говорити, що Помаранчева революція відбулась "мирно і без крові".

"Може для декого це й так, але ми вважаємо, що двері на шляху до перемоги Помаранчевої революції окроплені кров’ю 11-х українських журналістів", - сказав представник Міжнародної федерації журналістів.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua