Мороз пішов дорогою Януковича

2 перегляди
П'ятниця, 14 січня 2005, 17:35
Лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз пропонує парламенту надати російській мові статус офіційної.

Про це йдеться у законопроекті, поданому Морозом і зареєстрованому під №3410-8, повідомляє "Громадське радіо" з посиланням на "Українські новини".

"Офіційними мовами на всій території України є українська і російська мови", - сказано в законопроекті, поданому Морозом.

Законопроект також пропонує визнати офіційними мовами ті, які визнані робочими мовами органів державної влади й органів місцевого самоврядування, а також ті, які використовуються у службовому спілкуванні, освіті і культурі, веденні документації і діловодства, при проведенні офіційних засідань, в інформаційному просторі та у відносинах із громадянами.

Відповідно до статті 10 Конституції, державною в Україні є українська мова.

Відповідно до частини 3 статті 10 Конституції, в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин України.

У листопаді минулого року штаб кандидата у президенти, лідера Партії регіонів Віктора Януковича заявив про намір у стислий строк закріпити законами його передвиборчі ініціативи про надання російській мові статусу офіційної і введення інституту подвійного громадянства.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua