Підстав для перемоги Януковича в суді немає. Вітренко виставили в коридор

Понеділок, 17 січня 2005, 18:03
Верховний суд відмовився запросити в якості свідка голову ЦВК Ярослава Давидовича на вимогу представників Януковаича.

Суд мотивував це тим, що Давидович не зможе відповісти на жодне питання більше, ніж це зможуть зробити присутні на засіданні члени ЦВК.

Після цього Ярема поцікавився, чи є у Шуфрича подібні клопотання. На це Шуфрич подав останнє за його словами "на цей час" клопотання про запрошення в якості свідків членів ЦВК Райковського, Донченка, Завалевську та Охендовського.

Верховний суд задовольнив скаргу частково та ухвалив рішення про запрошення Чайковського та Донченка в Якості свідків.

Верховний суд також відмовив у допуску до участі в процесі в якості сторони Наталі Вітренко. Водночас їй дозволено бути свідком, коли це знадобиться..

Це зроблено на вимогу представника Януковича в суді Світлана Шапіро.

За її словами, Вітренко володіє доказами порушень на виборах, які були передані їй членами її партії. Водночас представники Ющенка не бачать сенсу у свідченні Вітренко зі слів третіх осіб.

Під час виступів постійно лунали коментарі з боку заступника Вітренко по партії Володимира Марченка. Після чого головуючий на засіданні суддя Ярема попросив Вітренко та Марченко почекати рішення засідання в коридорі.

Верховний суд перед цим відмовив стороні Януковича в тому, щоб принести до залу комп’ютер, відеокасети, які демонструють докази порушень на виборах.

Також було відмовлено у оголошенні перерви у засіданні суду до вівторка.

В той же час член ЦВК Марина Ставнійчук не вбачає "юридичних реальних підстав" для задоволення скарги кандидата Віктора Януковича на дії Центральної виборчої комісії.

Про це вона заявила в понеділок в інтерв'ю журналістам у Верховному Суді України, який розглядає зазначену скаргу.

На переконання Ставнійчук, ЦВК під час переголосування другого туру виборів президента працювала надзвичайно ефективно у відповідності з діючим законодавством, і таких порушень, які відбувалися під час другого туру виборів, на момент переголосування не було.

"ЦВК, як на мене, працювала досить ефективно навіть за умов змін виборчого законодавства", - зазначила Ставнійчук, додавши при цьому, що вона сподівається, що ВСУ не задовольнить скаргу Януковича.

Як повідомлялося раніше, в понеділок, 17 січня, Верховний Суд України розпочав розгляд скарги Януковича на дії та бездіяльність ЦВК та її рішення від 10 січня про встановлення остаточних результатів повторного голосування 26 грудня 2004 року з виборів президента України

"Українська правда", УНІАНpowered by lun.ua