ВІДВОДУ СУДУ НЕ БУДЕ. СТОРОНІ ЯНУКОВИЧА ДАЛИ 1,5 ГОДИНИ НА ПОЯСНЕННЯ

Вівторок, 18 січня 2005, 15:36
Верховний Суд відхилив клопотання сторони Януковича про відвід всього складу палати із цивільних справ.

У зачитаній головуючим на засіданні суддею Анатолієм Яремою ухвалі йдеться про те, що судом не виявлено обставин, що свідчать про упередженість суду.

Водночас Ярема заявив, що незважаючи на те, що сторонам надані широкі процесуальні можливості вони мають користуватися ними добросовісно. Водночас дії сторони Януковича свідчать про зловживання ними своїми правами

У зв'язку з цим суд ухвалив припинити заслуховування клопотань сторін та перейти до заслуховування пояснень у справі і виділив на стороні Януковича 1,5 години.

Після цього суд оголосив перерву до 17 години.

Раніше швейцарський адвокат Петер Шарль Шіфферлі, який представляє інтереси Януковича у Верховному Суді, заявив клопотання про відвід головуючого на засіданні Суда Анатолія Яреми.

За його словами, його сторона просить про відвід "за те, що головуючий висловив особисту позицию у приміщенні суду до того, як Суд визначився у своєму колегіальному складі з приводу питання, яке було поставлено".

Швейцарський адвокат також оголосив, що сторона Януковича вимагає передачи справи голові Верховного Суду Василя Маляренка, який має прийняти "рішення про продовження розгляду справи".

Представник ЦВК Марина Ставнійчук заявила, що "категорично заперечує" проти цього клопотання. "Ми були присутніми в залі і жоден з учасників процесу не чув особливої позиції головуючого щодо питання, які порушувалися під час процесу", сказала вона.

Представники Ющенка також заявили, що не вбачають "підстав для відводу" головуючого і назвали клопотання "безпідставним"? Вони також вважають, що непорозуміння пояснюється "не зовсім коректний переводом" для пана Шіфферлі.

Після короткої наради в дорадчій кімнаті головуючий заявів, що судді не вбачають підстав для його відводу.

Одразу після цього Михайло Добкін заявив про відвід усьому складу судової палати за упередженність.

За словами Добкіна, зокрема, перед відходом суддів у дорадчу кімнату головуючий заявив, що це клопотання не підлягає задоволенню, і лише після цього оголосив, що суд іде на нараду.

Добкін додав, що склад суду, розглядаючи клопотання про відвід Яремі, "керувався корпоративними інтересами".

"Є підстави заявити про упередженість всієї Судової колегії. І тільки шановна Марина Ставнійчук це не помітила", - підкреслив він.

Українська правдаpowered by lun.ua