Швейцарський адвокат Януковича розуміється в українському законодавстві, як дерматолог на пологах

Середа, 19 січня 2005, 11:01
Швейцарський адвокат Віктора Януковича Петер Шифферлі вважає, що найоптимальнішим варіантом вирішення скарги Януковича була б організація нового туру виборів.

Таку думку він висловив в інтерв’ю Радіо Свобода.

При цьому Шіфферлі зазначив, що це зовсім не означає старту нового виборчого процесу, а отже, обидва лідери останніх президентських перегонів могли б узяти участь і в так званому четвертому турі.

Говорячи про процедуру розгляду скарги, адвокат Януковича, зазначив, що "це складна справа, тому що тут, очевидно, не обходиться без політичних впливів, та й сама тема є гостро політична".

"Процедурні рішення Верховного суду судді ухвалюють відносно швидко, однак за рахунок відхилення суттєвих правових питань. Це нас трохи дивує, тому що зазвичай Верховний суд мав би дати сторонам можливість обороняти себе, надавати докази, тощо. Здається, саме таким є спосіб роботи Верховного суду", - зауважив він.

"Я думаю, всі усвідомлюють, що нелегко буде добитися рішення, яким скасовувалися б результати повторного голосування 26 грудня, проте, якщо проаналізувати правові питання, здається, є певна кількість незаперечних фактів порушень на цих виборах. Найголовніше питання – якою була вага цих порушень і чи виправданим було б анулювання результатів", - наголосив Шіфферлі.

Ведучи мову про обмежений п’ятьма днями термін розгляду справи, Шіфферлі сказав, що в законі сказано про розгляд цієї справи впродовж 5 днів від подання скарги, але там нічого не сказано, що розглядати справу означає завершити її в цей термін.

Адвокат нагадав також, що в грудні 2004 року, розглядаючи скаргу Віктора Ющенка, Верховний Суд України використав вісім днів, а не п’ять.

На запитання, якою мірою Петер Шіфферлі ознайомлений з українським виборчим законодавством, він відповів: "Звичайно, не так добре, як українські адвокати. Але, ви знаєте, коли дерматолог приймає пологи, він мусить викручуватися і виходить зі скрутного становища".

"Українська юридична система трохи відрізняється, однак це система цивільного права, а не англосаксонського права, тож для нас зрозуміти її легше", - додав він.

На питання, хто запросив його взяти участь у цій справі, Шіфферлі сказав: "Я думаю, що це хтось, хто близький до команди Януковича, хто знає кандидата або людей з його оточення. Це українець, який запропонував мені взятися за цю справу. А позаяк вона цікава і складна, я погодився".

На уточнення журналістів, чи правда, що його до участі у судовому процесі в Україні наймав кремлівський політтехнолог Гліб Павловський, швейцарський адвокат сказав, що це прізвище йому не знайоме.

"Свобода" відзначає, що секретарем адвокатського бюро Петера Шіфферлі в Женеві є українська студентка, яка навчається в тамтешньому університеті.

Щодо можливого розгляду позову Януковича в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі, Петер Шіфферлі зазначив, що йому про це поки що нічого невідомо, але наголосив, що подібні справи в цьому суді тягнуться роками.

powered by lun.ua