Прихильника Януковича вигнали із залу. А Корчинському не дали свідчити

Середа, 19 січня 2005, 14:40
Сторона Ющенка клопотатиме про відхилення доказів представників Януковича.

Про це заявив нардеп Микола Катеринчук, який представляє Ющенка в суді.

"Зараз ми заявлятимемо певні клопотання щодо процедури дослідження доказів. У нас була можливість ознайомитися з цими паперами, і ми будемо клопотати про те, що всі ці так звані томи не мають жодного відношення до предмета вимог, заявлених у скарзі заявника", - сказав Катеринчук.

Дослідження доказів є наступним після допиту свідків, після чого ідуть дебати.

Суд відмовив допусти до свідчень екс-кандидатів у президенти Дмитра Корчинського та Олександра Яковенка.

Перед цим свідчення суду давав член ЦВК, представник квоти Компартії Юрій Донченко.

Донченко зазначив, що права громадян не були забезпечені, однак він наголосив, що ЦВК "зробила все можливе для забезпечення".

На запитання представника Януковича Добкіна, чому ЦВК сама не звернулася до КС ще 8 грудня, Донченко сказав, що ЦВК не може звертатися щодо конституційності закону, а лише його тлумачення.

Відповідаючи на питання представника Януковича, чи могла ЦВК направити додаткові бюлетені, Донченко сказав, що він сам про це не раз казав, але "закон є закон".

Коментуючи власне припущення, що не проголосували сотні тисяч громадян, Донченко не зміг назвати їх точну кількість, а також не міг сказати впевнено, що вони не проголосували, або що вони голосували б за одного кандидата.

На запитання, чи виконала ЦВК обов'язки, Донченко відповів ствердно.

Інший автор окремої думки Броніслав Райковський до суду не прийшов, бо перебуває на лікарняному. Сторона Януковича просила відкласти розгляд справи через його відсутність, але представники ЦВК зазначили, що можуть надати будь-яку необхідну інформацію й без Райковського, оскільки це колегіальний орган.

В той же час суддя Лілія Григор'єва вказала на те, що окрема думка Донченка і Райковського була одна, а відтак вже була представлена суду.

Під час заслуховування сторін Верховний Суд попросив вийти із залу засідання прихильника Януковича за шум.

Інцидент стався під час обміну питаннями сторін.

Представники Януковича і Ющенка обмінювалися питаннями. На чергове питання Нестора Шуфрича, про те, хто спонсорував Майдан, адвокат Ющенка Світлана Кустова відповідала, що Шуфрич, здається не знає 32 статті Конституції про право громадян на волевиявлення.

На що сторона Януковича відповіла звуками невдоволення. Суддя Ярема видалив прихильника Януковича із залу. Він вийшов з аплодисментами.

Суд також зробив зауваження представникам Януковича, зокрема, попередив депутатів Верховної Ради Михайла Добкіна та Володимира Зайця, що за ще одне зауваження їх попросять вийти із залу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування