Ющенківці зірвали останню операцію Кучми. Він ходить похнюплений за Литвином

Четвер, 20 січня 2005, 17:10
Представники "Нашої України" та БЮТ заблокували трибуну Верховної Ради, вимагаючи відкласти складання присяги суддями Конституційного суду.

На засіданні парламенту були присутні президент України Леонід Кучма та в.о. прем’єр-міністра Микола Азаров.

Опозиція протестує проти присяги суддів, оскільки повноваження Кучми вже фактично закінчилися і він таким чином проводить свої кадри.

Депутати "Нашої України" та БЮТ мотивують дії тим, що в залі відсутні прем’єр та питання про присягу суддів не розглядали на комітеті.

Анатолій Матвієнко звернувся до президента, чи розуміє він, "який фарс робиться" з його ініціативи. "Ви чудово розумієте, що маєте зробити останнє – піти достойно, майте повагу до законодавчого органу і суспільства, гарантом якого ви є", - зазначив він.

Володимир Яворівський нагадав, що "це той Конституційний суд, який не побачив одну каденцію Кучми".

Натомість член СДПУ(о) Нестор Шуфрич зазначив, що можна "сприймати чи не сприйняти події, але слід зняти ту напругу".

"Якщо сьогодні не поважатимемо закон, то завтра не зможемо пред’являти претензії іншим", - сказав він.

Спікер парламенту попросив "освятити акт, який відбувся". "Можливо й мені не подобаються кандидатури, але я не створюватиму прецедент", - сказав спікер.

Він запросив голів фракцій на перемовини у себе в кабінеті. Президент Кучма, який сидів на своєму місці у президії Верховної Ради, виглядав дуже пригніченим. Він вийшов слідом за Литвином.

Однак вони не повернулися до закінчення питань у порядку денному, і головуючий віце-спікер Адам Мартинюк закрив засідання.

Судді Конституційного суду Стріжак та Колваленко так і не змогли скласти присягу в парламенті

Судді Конституційного суду призначаються на 9 років.

Українська правда
powered by lun.ua