ЮЩЕНКО СТАВ ПРЕЗИДЕНТОМ "ВСІЄЇ УКРАЇНИ"

83 перегляди
Неділя, 23 січня 2005, 14:10
Президент України Віктор Ющенко оголосив свою програму перетворення України на найближчий час у своєму виступі на Майдані незалежності. Він заявив, що будуватиме моральну владу, пообіцяв підвищення пенсій, достойну зарплату, свободу слова ві проголосив європейську майбутнє України.

"Дорогій мій український народе, шановний Хрещатик і Майдан! Сьогодні Україна вільна і незалежна", розпочав свою промову на Майдані президент Віктор Ющенко.

Виступаючи на трибуні, встановленій під колонною Незалежності він склав присягу "перед обличчям народу". У момент, коли президент приїхав на Майдан, ті, що зібралися на Майдані, скандували "Ющенко!".

"Я став президентом волею українського народу. Я - президент всієї України. Я відповідаю за те, щоб працювали шахти Донбасу, і порти Чорного моря. Ми, українці, стали єдиною нацією. Нас не розділити мовою. В нас одна політична доля. Ми зробили крок до необоротності демократії", заявив Ющенко.

"Присягаю - ми змінимо українське життя. Моя перемога - це перемога кожного українця.
Присягаю - кожний зможе вчити дітей мовою батьків. Кожний може молитися у своєму храмі. У нас буде свобода слова і незалежна преса. Всі будуть рівні перед законом. Я бачу Україну, де є верховенство права", підкреслив Ющенко.

"У нас буде моральна влада, здатна об'єднати суспільство. Ми створимо нові робочі місця. Кожний, хто хоче працювати, одержить гідну роботу й гідну зарплату. Чесна праця буде в честі", продовжив він.

Ющенко пообіцяв, що будуть рости пенсії, новий уряд знищить систему корупції, виведе економіку з тіні, "податки будуть нижче, але платити їх будуть всі, на державних посадах будуть тільки ті, чиї доходи відповідають деклараціям".

Ющенко заявив, що його влада ставить перед собою амбіційні цілі. "Моя ціль Україна - в об'єднаній Європі", підкреслив він.

Ющенко також згадав "жовтогарячу революцію, коли серце України билося на цьому Майдані".

"Ми готові до самопожертви й здатні реалізувати свої завдання. Україна зараз будує нову сторінку історії, у якій особливе місце займає Майдан. Цей Майдан - символ вільної нації, що вірить у своє майбутнє".

Він подякував українському народу за довіру, "кожному громадянину, за кого б він не голосував". "Кожний може вибирати політичні кольори, які йому близькі. Але наш спільний вибір - кольори українського прапора - він поєднує й захід і схід."

Ющенко подякував своїх соратників, свою родину, згадав свого батька. "Батьківська правда провела мене по життю й зробила президентом". Попросив прощення у своєї матері за всі болі, які їй довелося пережити в останні місяці.

Промова президента закінчилася скандуванням "Ющенко!"

Повністю текст виступу й інші подробиці інаугурації читайте тут.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua