Тимошенко стане свідком, якщо Ющенко домовиться з Путіним?

Вівторок, 25 січня 2005, 11:24
Призначення Юлії Тимошенко на пост в.о. прем'єра й переговори президента України Віктора Ющенка й президента Росії Володимира Путіна можуть змінити хід справи в обвинуваченні Тимошенко у нібито даванні хабарів співробітникам міноборони Росії.

Про це пише російське видання Коммерсантъ, посилаючись на їхнє джерело в Генеральній військовій прокуратурі Росії.

За словами джерела у ГВП, у справі в.о. прем'єра "поки немає ніяких змін - обвинувачення з пані Тимошенко не знято, вона перебуває в розшуку".

"У той же час у військовій прокуратурі впевнені, що вчорашнє призначення Юлії Тимошенко на пост в. о. прем'єра України й переговори Ющенка з Путіним можуть кардинально змінити статус пані Тимошенко", - пише видання.

"Кому хочеться мати прем'єра із кримінальною справою на хвості? Нікому, звичайно, і ця справа, напевно, буде обговорюватися в переговорах між Путіним і Ющенком, і після цього у ній все може перевернутися", - заявило джерело виданню.

У той же час слідчі ГВП припускають, що може бути "безліч варіантів, і нічого не можна виключити".

"Після переговорів Тимошенко може "зникнути" з матеріалів справи, залишившись під грифом, наприклад, "не встановлена слідством особа" або "під літерним позначенням "Т", або перекваліфікуватися у свідка", - пише газета.

"Будь-яке подібне рішення буде не нашою ініціативою, а наполегливим бажанням товаришів зі Старої площі", - упевнені у ГВП.

Як повідомляє газета, у прес-офісі ліонської штаб-квартири Інтерполу заявили, що "перегляд справи Тимошенко триває, у зв'язку із чим неможливо повідомити ніякої нової інформації".

У той же час в українському бюро Інтерполу, "посміявшись у трубку", завірили, що "ордера на арешт пані Тимошенко не бачили".

Нагадаємо, що ГВП Росії обвинувачує Тимошенко в організації давання хабарів співробітникам Міноборони РФ. За даними ГВП, будучи керівником "Єдиних енергосистем України", Тимошенко нібито давала хабара офіцерам Міноборони РФ.

За версією слідства, в 1996-1999 роках обоє брали участь у реалізації багатосторонньої угоди, укладеної урядами РФ й України. Відповідно до неї, ЄЕСУ в рахунок компенсації боргу за газ мали поставити російському МО товари на $700 млн.

Але за два хабарі ($5 тис. й $500) офіцери нібито завищили вартість будматеріалів, які поставляли, і інших товарів. Нанесений збиток прокурори оцінили в $98 млн.

30 липня 2001 року ГВП відкрила щодо неї справу. Однак 7 липня 2003 року Московський окружний військовий суд виправдав обох підполковників за відсутністю складу злочину.

Проте розслідування продовжилося, і 15 вересня 2004 року ГВП заявила про виклик Тимошенко на допит 21 вересня й направила в генпрокуратуру України відповідне міжнародне доручення. Однак Тимошенко відмовилася залишати межі України, назвавши виклик на допит "провокацією".

У відповідь 23 вересня Московський гарнізонний військовий суд за клопотанням ГВП видав санкцію на арешт Тимошенко.

Читайте також:

Тимошенко не заарештують, а на Мороза й Кінаха чекають пости

powered by lun.ua