Ющенку ще раз нагадали про справу Гонгадзе і торгівлю людьми

Вівторок, 25 січня 2005, 11:44
Міжнародна правозахисна організація "Міжнародна амністія" закликає президента Віктора Ющенка поліпшити ситуацію із захистом прав людини в Україні.

Про це сказано в повідомленні "Міжнародної амністії" з посиланням на відкритий лист генерального секретаря організації Айрін Хан до Ющенка.

"Новий уряд може значно поліпшити захист прав людини в Україні, у тому числі шляхом приведення законодавства у відповідність із Конституцією країни й міжнародними правовими нормами та стандартами із захисту прав людини", - сказано в листі Хан.

Зокрема, "Міжнародна амністія" закликає Ющенка викорінити катування й жорстоке поводження із громадянами під час їх утримання під вартою в міліції.

Організація також закликає нову владу гарантувати, що журналісти не будуть зазнавати необґрунтованого контролю й судових переслідувань.

"Міжнародна амністія" також закликає забезпечити неупереджене розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Нагадуючи про випадки необґрунтованих арештів опозиційних активістів під час президентської виборчої кампанії, "Міжнародна амністія" закликає новий уряд забезпечити неможливість переслідування будь-кого із боку правоохоронних органів за мирне висловлення своїх поглядів.

Крім цього, організація закликає Ющенка змінити законодавство щодо домашнього насильства й поліпшити захист прав жінок, а також вирішити проблему торгівлі людьми.

"Міжнародна амністія" звертається із закликом до президента поліпшити впровадження Конвенції ООН про статус біженців, а також поліпшити національне законодавство в частині, присвяченій тим, хто шукає притулку.

Організація закликає Україну ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, що, на думку "Міжнародної амністія", має припинити безкарність злочинів з міжнародного права.

Як повідомляло агентство, "Міжнародна амністія" (Amnesty International) - всесвітній рух людей за визнані на міжнародному рівні права людини.

За останніми підрахунками, в організації близько 1,8 млн. членів і прихильників в 156 країнах в усьому світі.

Українські новиниpowered by lun.ua