Ющенка запитають у Страсбургу про імпічмент... Кучмі

Вівторок, 25 січня 2005, 13:15
Делегати Парламентської асамблеї Ради Європи готуються активно ставити питання президенту України Віктору Ющенку, який у вівторок виступить на сесії ПАРЄ.

Станом на ранок в черзі уже було 35 запитань.

З членів української делегації поставити питання Ющенку хоче делегат Анатолій Раханський, який на виборах підтримував Віктора Януковича.

Раханський збирається запити в Ющенка, як він готовий допомогти, щоб Україна вийшла з процесу моніторингу ПАРЄ.

"У нас залишилися невиконані чотири зобов’язання, і два з них залежать від президента – це відіслати до Ради Європи вже ратифіковану хартію мов нацменшин та перевести пенітенціарну систему у підпорядкування Мін'юсту", - сказав Раханський.

Інші опитані делегати від України нічого в Ющенка питати не збираються.

"Я не буду ставити питання, мені все ясно з президентом. Я був на Майдані, виступив перед людьми, вклонився народу, який, дай Боже, у нас відроджується. Ющенку слава, бо він переміг", - сказав глава делегації поет-комуніст Борис Олійник.

Юрій Костенко сказав, що знає все щодо позиції Ющенка.

Сергій Головатий сказав, що "лідеру своєї країни питання треба ставити вдома, а тут треба спостерігати, як він представляє державу".

Володимир Рибак сказав, що якщо потрібно, "я можу зайти і задати їх в Україні".

Доповідач по Україні Ханне Северінсен збирається запитати в Ющенка про те, що політреформа, ухвалена в пакеті у грудні, не відповідає вимогам Венеціанської комісії щодо збереження права загального нагляду за прокуратурою та щодо імперативного мандату.

Представник ЛДПР із Росії Слуцький збирається також поставити питання Ющенку. Він його ще не сформулював, але стосуватиметься воно "запиту Ющенка по імпічменту Кучмі ще коли він був лідером блоку "Нова Україна" (так в оригіналі).

***

Під час сесії ПАРЄ відбулася ще одна подія, пов’язана з Україною. Сергія Головатого було обрано головою одного з найбільш впливових комітетів Асамблеї – юридичних питань і прав людини.

Очікується, що через цей комітет буде ініційовано призначення спецпредставника зі справи Гонгадзе.

"Українська правда", Страсбург

powered by lun.ua