Швейцарія зацікавлена у відкритості нового президента більше за самого Ющенка?

Середа, 26 січня 2005, 02:32
Швейцарська газета "Le Matin" стверджує, що український президент Віктор Ющенко побував на лікуванні в Женеві між 6 й 9 січня.

За даними газети, він був госпіталізований у приватному відділенні на 9-му поверсі Університетського лікарняного комплексу в Женеві (HUG), де звичайно лежать VIP персони.

"Наступні візити в клініку передбачені в рамках курсу лікування, і не виключено, що найближчий з них збіжиться за участю Віктора Ющенка в Міжнародному економічному Форумі в Давосі. У всякому разі, організатори оголосили, що його прибуття на гірськолижний курорт намічено на 28 січня", припускає газета.

В HUG не підтвердили інформацію про лікування, призначене на берегах озера, пояснюючи своє мовчання "лікарською таємницею".

Разом з тим надійне джерело газети "Le Matin" повідомило, що інформація достовірна, й Віктор Ющенко спочатку звернувся в Університетський лікувальний центр кантону Во у Лозанні.

Однак дерматологічне відділення лікарні у Во раптом виявилося "переповненим", і "політикові було запропоновано спробувати щастя в женевській лікарні, де в дерматологічному відділенні... все-таки знайшлося містечко".

"Як і раніше посилаючись на лікарську таємницю, у клініці відмовилися навіть дати хоча б загальні відомості про ту лікарську допомогу, яку зазвичай одержують пацієнти у випадку отруєння діоксином.

"Протягом декількох тижнів, а можливо, навіть місяців, - попередила Аньєс Реффе зі служби гпомадських зв'язків лікарні, - ми не будемо давати із цього приводу жодних відомостей, щоб уникнути будь-яких коментарів", пише газета.

Те ж саме стосується й постійного представника України при ООН у Женеві. "Я абсолютно нічого не знаю, - запевняє Володимир Бєлашов. - І, потім, мова ж іде про приватну справу".

"Так за кілька тижнів справа з "найвищою мірою всенародності" перетворилася в "строго конфіденційну".

Після обрання Ющенка "наполягати на наслідках отруєння діоксином не входить у його завдання", оскільки "президент повинен виглядати солідним, здоровим і багатим".

Газета цитує соратника Ющенка Петра Порошенка, який заявив, що "з перших же днів (нового президентського правління) громадяни відчують, що значить жити в демократичній країні".

"Найближче майбутнє покаже, чи є прозорість щодо здоров'я частиною загальної програми", пише газета.

Новина "Української правди" за перекладом Иносми.ру


powered by lun.ua