Київрада роздала землю на мільярд?

Середа, 26 січня 2005, 13:05
Вартість земель, переданих Київрадою політикам та депутатам міської ради, коштує до одного мільярда доларів.

Про це заявив на прес-конференції журналістам депутат Київради Віктор Іванченко.

За його словами, загалом у Пущі-Водиці передано Київрадою в довгострокове користування та власність близько 1 тисячі гектарів землі, яка коштує від 3 до 15 тисяч доларів за сотку.

У зв'язку з цим депутат підкреслив, що йдеться про вартість, "еквівалентну 300 мільйонам - 1 мільярду" доларів. "Це сума, яку можна поставити в ряд з "Криворіжсталлю", - додав депутат.

Іванченко підкреслив, що з вересня минулого року на кожній сесії Київради приймалося рішення про виділення земельних ділянок, а в грудні було ухвалене окреме рішення не розголошувати прізвища людей, які ці ділянки отримали. "Не тільки партії чи громадські організації, а й депутати міськради не можуть отримати це рішення", - додав він.

На думку депутата, "це робиться з метою, щоб не допустити оскарження рішення".

Іванченко стверджує, однак, що в його розпорядженні є списки людей, які отримали землю. За його словами, земельні ділянки отримали депутати колишньої більшості Верховної Ради України, більшість депутатів Київради, члени ЦВК та Кабміну.

Разом з тим, прізвища депутат назвати відмовився, зіславшись на те, що найближчими днями має бути рішення Шевченківського районного суду міста Києва за його скаргою щодо незаконності передачі землі, і тоді всі імена стануть відомі. Він також наголосив, що "у Києві нічого не робиться без мера Олександра Омельченка".

Голова секретаріату Партії зелених Дмитро Третьяков повідомив, що за результатами соціологічного опитування, проведеного партією серед киян, 82% мешканців столиці знають про зазначене рішення Київради. З них 90% виступають проти цього рішення, 8,7% поставилися до нього байдуже, і лише 1,3% опитаних рішення підтримали.

На думку голови ПЗУ Віталія Кононова, події довкола незаконного набуття земельних ділянок піднімають питання, "чи мають моральне право люди, які так діють, продовжувати далі перебувати при владі".

"Це підтверджує те, що потрібна люстрація. Чиновники, які прокралися, не мають права представляти владу", – додав Кононов.

За словами Кононова, він особисто звертався до осіб, які отримали земельні ділянки, з закликом відмовитися від них, але у відповідь лише "сміялися" і "казали, що все забудеться".

На прес-конференції також повідомлялося, що Партія зелених вимагає надання Пущі-Водиці статусу національного парку. "Це практично єдиний спосіб зберегти наші землі", - наголосив Кононов.

"Українська правда"

Читайте також:

Перед виборами Омельченко роздає землю. Гавришу дали 6 гектарів, Шуфричу -3

Гавриш мріє про парничок і "маленького коника", Шуфрич – про власний будинок

У Шуфрича шрам від собаки. Він хоче в прем'єри Порошенка

Шуфричу не дадуть побудувати будиночок і корт?

powered by lun.ua