Ющенко запросив Чейні в гості і запевнив у своїй надійності

Середа, 26 січня 2005, 22:42
Президент України Віктор Ющенко наголосив на важливості "стратегічної ролі США поруч із Європейським Союзом, Росією та Польщею" для України.

Про це він заявив під час зустрічі із віце-президентом США Діком Чейні в середу, повідомляє прес-служба Ющенка.

"Ми виходимо з того, що наші інтереси у значному колі питань співпадають з інтересами наших стратегічних партнерів", - сказав Ющенко.

"Ми усвідомлюємо, що іще вчора в українській політиці для наших союзників було багато розчарувань. Вони часто відчували нелогічність, непослідовність з боку української сторони, яка робила ці стосунки малоефективними", - додав він.

Він також підкреслив, що "українська сторона є відповідальною у всіх своїх зобов'язаннях перед своїми союзниками". За його словами, український народ "хоче пліч-о-пліч зі своїми партнерами пройти процеси демократизації та лібералізації, яких потребує економіка України".

Під час зустрічі Ющенко наголосив, що під час "помаранчевої революції" Україна змінилася: "Сьогодні вона інша. Ми маємо не тільки незалежну, а й вільну Україну, яка здатна проводити нову відповідальну ефективну політику".

Сторони також обговорили питання двостороннього співробітництва як в економічній, так і в політичній сферах.

Ющенко також повідомив, що запропонував Чейні відвідати Україну в зручний для нього час і висловив сподівання, що "двосторонні українсько-американські відносини матимуть перспективний і результативний характер".

В свою чергу Чейні привітав Ющенка "як лідера суверенної і гордої держави" з перемогою на президентських виборах. Він зазначив, що "світ захоплювався картинами, які бачив останнім часом із Києва".

На його думку, Ющенко під час своєї компанії показав свою готовність до демократичних процесів. Чейні запевнив український народ в тому, що США підтримуватимуть суверенну і незалежну Україну в її прагненні стати країною, що сповідує демократичні принципи.

"Ющенко - це союзник свободи, і США підтримуватиме його в прагненні до демократизації українського суспільства".

Чейні заявив також, що його країна очікує на співпрацю з новим президентом України в питаннях поглиблення двосторонніх відносин, а також в захисті миру і демократичних цінностей.powered by lun.ua