Ющенко забезпечить вступ України до ЄС, але для майбутнього президента

Четвер, 27 січня 2005, 11:24
В Україні складуть присягу ще п'ять-шість президентів, перш ніж країна стане достатньо зрілою для вступу до Євросоюзу.

Про це пише німецька газета "Зюддойче цайтунг", повідомляє радіо "Німецька хвиля"

"Дивлячись на речі реалістично, в Україні складуть присягу ще п'ять-шість президентів, перш ніж країна стане достатньо зрілою для вступу до Євросоюзу. І це не повинно особливо заважати новому главі української держави", - пише газета.

"Приклади Польщі, Прибалтики, Болгарії засвідчили Ющенкові, що можливість пришвидшити поступ та підняти добробут існує. У цьому зацікавлені українці. Євросоюзові слід також виявляти зацікавленість у цьому", - додає видання.

В той же час інша німецька газета "Гандельсблат" вважає, що "демократична Україна заслужила місце в Європейському союзі, однак вона повинна пройти ще довгий шлях".

Як стверджує газета, Ющенку не слід повторювати помилок свого попередника Кучми, який проводив "фатальну політику балансування між Москвою та Брюсселем".

"Фундамент формування громадянського суспільства в країні заклала "помаранчева революція". Тепер цей фундамент слід зміцнити шляхом проведення вільних парламентських виборів та рішучих економічних реформ, які припинили б діяльність усіх олігархічних картелів. Лише тоді Євросоюз може відкрити Києву свої двері", пише газета.

В той же час газета зазначає, що "Брюсселю слід виявити майстерність в тому, щоб не давати українському керівництву приводу для ілюзій швидкого вступу в ЄС, але водночас і не розчаровувати Київ".

"Пропозиція політики сусідства з боку ЄС є не зовсім справедливою, тому що за цих умов з Україною навряд чи поводитимуться інакше, ніж із позаєвропейськими партнерами Євросоюзу", - вважає газета.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування