Ющенка в Давосі назвали "героєм". Він знову згадав "слона"

П'ятниця, 28 січня 2005, 20:50
Президент України Віктор Ющенко вважає, що в Україні починається час використаних можливостей.

Про це він заявив виступаючи з доповіддю на всесвітньому економічному форумі в Давосі.

На початку його виступу Ющенка президент всесвітнього форуму Клаус Шваб представив його як "справжнього героя". При цьому всі присутні високоповажні гості встали.

Також ведучий представив президента Польщі, як людину, яка зіграла важливу роль в становленні демократії в Україні.

Перед виступом Ющенка гостям продемонстрували кліп про помаранчеву революцію в Україні.

Починаючи промову, Ющенко нагадав як "150 років назад український пророк сказав такі слова: борітеся - поборете, з вами правда, з вами сила і воля святая" "Ми боролися і ми перемогли", - наголосив Ющенко.

"Ви щойно на екрані побачили унікальні й, можливо, несподівані кадри. Мільйони українців захищали свою свободу… Вони вийшли не вимагати хліба, вони вимагали свободи…Вони ділились хлібом і теплом…Вони мирно і красиво перемогли беззаконня", - зазначив президент.

Він наголосив, що ця "перемога належить не лише українському Майдану, а й оксамитовій площі Вацлава в Польщі".

"Україна продемонструвала, що належить до цивілізованих країн…Я став президентом волею громадян, які обрали демократію і добробут", - наголосив він.

Ющенко відзначив, що представляє "одну з найбільших країни в Європі, у якій знаходиться географічний центр Європи, громадяни якої є одними з найбільш освічених у світі".

"Моя країна була довго мудрим і сильним, але сплячим слоном", - зазначив Ющенко. Але зараз, за його словами в Україні формується самий бажаний у світі ринок

При цьому президент зауважив, що незважаючи на те, що є всі підстави для економічного прогнозу, інвестиції в Україну "найнижчі порівняно з іншими країнами".

"Тепер час втрачених шансів закінчився, починається час використаних можливостей", - наголосив він.

Ющенко назвав п'ять кроків, які сприятимуть фінансовому зростанню України. По- перше, це виведення з тіні економіки. "Податки будуть знижені, але їх платитимуть усі, податкова система стане прозорою й стабільною", - пообіцяв президент.

По-друге, бюджет буде формуватися прозоро.

По-третє, боротьба з корупцією. "Мій уряд не буде красти, а адміністративна реформа сприятиме прозорості влади", - зазначив він.

Четвертим кроком стане судова реформа.

П'ятим кроком Ющенко назвав сприяння залученню інвестицій, заохочуваних правовими механізмами. При цьому він зазначив, що нещодавно арештовані активи "Криворіжсталі", яка була незаконно приватизована.

Українська правдаpowered by lun.ua