Мороз підтримає Юлю за шосту частину влади і чотири міністерства

Понеділок, 31 січня 2005, 19:25
Соцпартія підтримуватиме Юлію Тимошенко на посаду прем’єр-міністра за умови, якщо надання її представникам шостої частини місць у виконавчій владі.

Про це заявив після політради СПУ лідер партії Олександр Мороз.

"Ми можемо підтримати (Тимошенко) за умови повного виконання або гарантії виконання угоди, підписаної в з Віктором Андрійовичем 6 листопада. При тому, що будуть дотримані й усні домовленості щодо нашого входження у владу", - сказав Мороз.

Такими домовленостями лідер соціалістів назвав (поряд з політреформою, виведенням військ з Іраку, мораторію про продаж землі) квоту соціалістів щодо заповнення ними 6-ої частини вакансій у виконавчій владі.

За його словами, згідно з домовленостями, "близько 4 000 осіб будуть призначатися за згодою нашої партії".

На думку Мороза, необхідно також підписати з Ющенком угоду про порядок формування структур влади, тому що біля Ющенка вже можна бачити людей, "які не мають ніякого відношення до успіху Віктора Андрійовича".

Мороз підкреслив, що в разі якщо після входження соціалістів у структуру влади її політика суперечитиме угоді від 6 листопада, "тоді буду ухвалено рішення про вихід з усіх структур влади".

Він зазначив, що "це питання буде вирішуватися, тільки після остаточної зустрічі з Віктором Ющенком".

Мороз повідомив, що в понеділок пізно ввечері також має зустріч з Тимошенко. "З Ющенком зможемо зустрітися десь післязавтра", - додав Мороз, згадавши про смерть матері Ющенко.

Під час зустрічі з Ющенком Мороз також говоритиме про вакансії для соціалістів в уряді.

"Ми наполягаємо на чотирьох посадах, оскільки це відповідає квоті, але з них три, які я назвав", - відповів Мороз на питання про можливу згоду на інші посади в уряді. Як відомо, соціалісти хочуть очолити Мінфін, Мінпаливенерго та МВС.

Крім того СПУ могла б претендувати на міністерства освіти, транспорту, АПК або промислової політики.

Мороз повідомив, що СПУ орієнтується на те, що в березні буде затверджено стратегію її виборчої кампанії.
Він також зазначив, що Соцпартія планує йти на вибори 2006, скоріше за все, самостійно. "Щодо лівоцентристської частини політичного спектру ми його нікому не віддамо. Нехай сюди ніхто не милиться", - додав Мороз.

Водночас, на питання про спільний блок з Нашою Україною і БЮТ він не виключив такого варіанту.

"Такий варіант може розглядатися за певних умов. Про ці умови будемо говоритимемо з Віктором Андрійовичем", - сказав лідер СПУ.

Лідер СПУ повідомив, що "вже провів розмови з 15 депутатами, які бажають увійти до фракції СПУ".

Українська правда

Читайте також:

СПУ хоче керувати Мінфіном, Мінпаливенерго і МВС

СПУ підтримає Тимошенко, бо не має нічого проти

Соціалісти дадуть Тимошенко голоси і кадри для термінаторів

Тимошенко заспокоїла Мороза. Але він хоче три Міністерства

powered by lun.ua