Костенко може зайняти місце Зінченка

П'ятниця, 11 лютого 2005, 16:57
Юрій Костенко може зайняти місце Олександра Зінченка на посаді заступника голови Верховної Ради.

Про це в інтерв’ю "Львівській газеті" розповів депутат "Нашої України" Володимир Яворівський.

"Так, одним із претендентів на посаду віце-спікера є Юрій Костенко, і мою кандидатуру обговорюють. Костенко – фактично єдиний лідер депутатської групи, яка входить до "Нашої України" й не потрапила до уряду. Інші лідери політичних сил, які належать до блоку, вже пішли в уряд (Пинзеник, Тарасюк, Порошенко тощо). Але проблему кандидатур вирішить фракція", - сказав депутат.

Яворівський також висловив сподівання, що до березня фракція визначиться з тим, хто буде її лідером. На його думку, це може бути або речник, котрий публічно відстоюватиме позицію "Нашої України", виступатиме з трибуни, або керівний орган із кількох політиків, куди увійдуть голови партійних груп.

Яворівський також повідомив, що фракція має намір ініціювати відставку першого віце-спікера Адама Мартинюка.

"Щодо Мартинюка, то це не проблема. Гадаю, що незабаром ми зберемо необхідну кількість підписів, і можна буде відправити його у відставку", - - сказав Яворівський.

За його словами, "сидіти в президії представникові цієї партії, вмираючої політичної сили, малесенького заповідника, який виганяє таких людей, як Борис Олійник, є непристойним".

Яворівський також висловився проти перерозподілу комітетів, як того вимагає СДПУ(о). За його словами, це краще зробити після виборів 2006, коли буде ясно, хто в опозиції.

"Доти потрібно ухвалити закон про опозицію та відтоді, відповідно до європейських стандартів, віддати їй комітети з питань свободи слова й інформації, бюджетний, з питань етики та регламенту", - сказав депутат.

Яворівський висловив сумнів у тому, що будуть до кінця парламентського терміну довибори по мажоритарних округах.

"Не буде цих виборів. Немає сенсу проводити їх зараз, після президентської кампанії", - сказав Яворівський, зазначивши, що суспільство вже втомилося.powered by lun.ua