Тимошенко організовує конкурс ціною в "мільярди і мільярди гривень"

Середа, 16 лютого 2005, 14:31
Керівники державних підприємств та монополій будуть призначатися на конкурсних умовах.

Про таке рішення уряду повідомила прем'єр Юлія Тимошенко.

"Ми обговорювали якнайшвидше залучення до керівництва монопольними, стратегічними підприємствами на конкурсних засадах менеджерські групи", - сказала Тимошенко.

За її словами, при Кучмі на державні монополії призначали "спеціальних людей, які йшли з завданням від найвищого керівництва започаткувати тіньові схеми, щоб прибуток переходив у власність керівників держави і цих об'єктів".

За словами Тимошенко, ціна питання – "мільярди і мільярди гривень".

Тимошенко також зазначила, що керівники, які будуть визначені на конкурсі, матимуть заохочення, "щоб вивести доходи менеджерів з тіньової схеми на світло" – вони матимуть "певний відсоток з чистого прибутку".

Тимошенко повідомила, що перелік підприємств, керівники яких будуть визначатися на конкурсі, буде ухвалено постановою Кабміну на засіданні в наступну середу.

"До моменту, поки буде введено якісне управління, кожне державне підприємство або підприємство, де є визначальна державна частка, зробить фінансовий план на 2005 рік".

За словами Тимошенко, нинішні менеджери цих підприємств повинні визначити доходну і видаткову частини. "Якщо керівник не покаже різниці в плані на цей рік у порівнянні з 2004 роком, то він звільнятиметься миттєво, бо це свідчитиме про тіньові схеми".

Тимошенко сказала, що чистий прибуток державних підприємств як дивіденди має бути сплачений в бюджет.

"Українська правда"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!