Ющенко не виключає, що помилився з губернаторами, і звільнить головного митника

Середа, 16 лютого 2005, 18:13
Президент України Віктор Ющенко не виключає, що при призначенні глав областей були допущені помилки.

Про це він заявив у середу, виступаючи у Львові перед активом області, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Він відзначив, що готовий до перегляду рішення щодо того чи іншого керівника області у випадку виникнення проблем, пов'язаних з його призначенням. "Якщо це помилка, я готовий її виправити", - сказав Ющенко.

Він також наголосив, що керівні пости в органах державної влади не повинні займати люди зі старої влади чи ті, хто брав участь у президентській кампанії на стороні опонента.

"Це принцип, який варто виконувати", - підкреслив президент. Він нагадав, що саме про це у свій час говорили лідери "помаранчевої революції". "Якщо говорили - тоді давайте міняти, - сказав Ющенко, слова якого наводить його прес-служба.

"Якщо ми хочемо формувати нову політику, нам потрібні нові кадри", - відзначив президент.

На його думку, це, насамперед, стосується зміни керівництва районних державних адміністрацій, податкових адміністрацій і митниці. Ющенко висловив побажання, щоб усі керувалися цими принципами при проведенні кадрової політики, яка "буде формуватися в найближчі тижні".

Президент відзначив, що із представників старої влади на своєму посту залишився лише голова Київської міської адміністрації Олександр Омельченко у зв'язку з тим, що він "багато зробив для "жовтогарячої революції".

Ющенко також заявив, що має намір змінити всіх керівників Державної митної служби й голів районних державних адміністрацій.

"Жоден митник з тих, які (були) на керівних посадах, не залишиться, чого б це мені не коштувало", - сказав він.

Зі слів президента, підрозділи саме цієї структури причетні до зловживань.

Він сказав, що із приходом нової влади повинні бути змінені всі керівники, тому також будуть змінені всі голови райдержадміністрацій.

Відповідаючи на записку із залу, чому на своїй посаді до цього часу голова Державної митної служби Микола Каленський, Ющенко сказав, що він займеться розглядом цієї ситуації пізніше, а зараз він займається тільки формуванням виконавчої влади на рівні Кабінету Міністрів.

"Почекайте, ще не вечір", - сказав Ющенко, повідомляють Українські новини.

Як повідомляло агентство, 14 лютого, відповідаючи на запитання журналістів про перспективи збереження за Каленським своєї посади, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко дала зрозуміти, що зміна керівника митної служби не планується.

Кабмін пропонує Ющенку підпорядкувати Державну митну службу й Державну податкову адміністрацію Міністерству фінансів.powered by lun.ua