Через 10 років Україну чекає демографічна криза

Понеділок, 21 лютого 2005, 10:51
Підвищення державної допомоги матерям при народженні дитини до 8 тисяч гривень не призведе до збільшення народжуваності в Україні.

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловив міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Натомість він припускає, що за 10 років в Україні, ймовірно, почнеться демографічна криза.

За його словами, минулого року демографи відзначали бум народжуваності. Діти з'являлися на світ переважно у жінок, народжених з 1977 по 1982 рік. А це, як відомо, були часи найвищої народжуваності в СРСР. Незабаром, як очікує Міністерство сім'ї, молоді та спорту, дитячий бум різко піде на спад.

"В Україні гостро постане проблема з народжуваністю, якщо не вдаватися до кардинальних кроків і вже нині не почати її підвищувати. Але "яма" все одно буде – це стосуватиметься жінок 1995-2000 року народження, коли дуже мало народилося дітей", - сказав Павленко.

Уряд не чекає демографічних змін через підвищення дотацій матерям з 1 квітня. Але Павленко вбачає проблему з соціально неблагополучними жінками. Десятиразове збільшення матеріальної допомоги при народженні дитини спонукатиме їх до безвідповідальності. Він вважає завданням свого міністерства уникнути цього.powered by lun.ua