Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

ЄС без України не буде затишно

Понеділок, 21 лютого 2005, 13:48
Україна повинна в 2008 році перейти у стадію переговірного процесу щодо вступу до Європейського Союзу.

Про це заявив у понеділок президент України Віктор Ющенко, виступаючи перед учасниками інвестиційного форуму в Києві.

"Я впевнений, що ЄС буде не затишно бачити своє майбутнє без України", - підкреслив Ющенко.

Президент відзначив, що основним завданням для України є одержання статусу країни з ринковою економікою. За його словами, це "чисто політичне питання".

У той же час Ющенко підкреслив, що в України "стратегічні інтереси і на сході, і на заході".

"Треба бути щирими друзями на сході й на заході. Інший тип політики приведе до колосальних проблем", - відзначив Ющенко.

У той же час він заявив, що Росія є вічним стратегічним партнером для України. "Ніколи я й мої друзі не ставили під сумнів стратегічний характер співробітництва з Росією", - сказав він і закликав "перевернути негативні сторінки нашої спільної історії".

"Коли ми говоримо про наші відносини з Росією, ми говоримо про формалізацію наших інтересів", - додав він. "Ми повинні на ділі розвивати наші відносини в економічному й політичному плані", - сказав президент.

Щодо участі України у формуванні Єдиного економічного простору (ЄЕП) з Росією, Білорусією й Казахстаном він відзначив, що в основі успіху цього проекту лежить "усвідомлене розуміння національних інтересів".

Президент пообіцяв також докладно ознайомити українське суспільство з ЄЕП. "Якби наше суспільство краще знало, що це за організація й де тут інтерес України, то, повірте, у нас не виникало б маси питань щодо існування України в ЄЕП", - сказав Ющенко.

Новості-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування