Симоненко назвав Кучму зрадником і хоче посадити Януковича й Медведчука

Понеділок, 21 лютого 2005, 18:58
Лідер Компартії Петро Симоненко вважає, що Генпрокуратура повинна порушити кримінальну справу за фактами злочинів екс-президента Леоніда Кучми.

"Генеральна прокуратура має порушити кримінальну справу проти громадянина Кучми за фактами скоєних ним злочинів під час перебування на посаді президента України, які підпадають під дію статей про державну зраду", - сказав Симоненко, слова якого цитує прес-служба КПУ.

"І Кучма, і ті, хто безпосередньо в уряді, чи в адміністрації президента або на місцях проводив його політику, здійснюючи діяльність, несумісну з Конституцією й законами України, повинні відповідати по всій строгості Закону", - заявив Симоненко.

Він також сказав, що "ніколи не приховував свого ставлення до колишнього президента України Кучми як до людини й державного діяча, завжди виступав проти будь-яких гарантій його безкарності".

Він також відзначив, що питання про правомірність або неправомірність державного забезпечення Кучми "яйця виїденого не коштують".

Симоненко також вважає, що із правової точки зору, у Кабінету Міністрів не було жодних підстав розкидатися державними грішми й майном, забезпечуючи пенсіон Кучми. "А той, хто прийняв таке рішення, повинен понести відповідальність відповідно до закону", - сказав він.

"З моральної точки зору, Кучма, як власник статків в кілька мільярдів доларів США (включаючи статки членів його родини), нажитих злочинним шляхом, повинен був привселюдно відмовитися від усякого державного забезпечення, повинитися перед людьми й передати награбовані гроші й нерухомість, наприклад, дитячим будинкам, будинкам для людей похилого віку, санаторіям і лікарням і т.д.", - сказав Симоненко.powered by lun.ua